26 Eylül 2020

Diriliş Ertuğrul 2 Moğollar

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Kim Hangi Rolde Kim Kimi Canlandırıyor, Diriliş Ertuğrul 2. Sezonun Konusu, Diriliş Ertuğrul 2 Carmagon Noyan Kimdir, Diriliş Ertuğrul 2. Sezonun Oyuncuları, Diriliş Ertuğrul 2 Moğollar Oyuncuları, Diriliş Ertuğrul Dizisi Nerede Çekiliyor, Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Karakterleri, Diriliş Ertuğrul Noyan Karakterini Kim Canlandırıyor, Diriliş Ertuğrul 2. Sezonun Replikleri, Diriliş Ertuğrul 2 Moğollar Replikleri, Diriliş Ertuğrul 2. Sezon Noyan Replikleri.

Diriliş Ertuğrul dizisi 1. sezonu ile büyük bir beğeni toplamıştı. Diriliş Ertuğrul ikinci sezonuna da aynı ilgi ile girdi.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. sezonu 30 Eylül 2015 tarihinde Trt ekranlarında 1. bölümü yayınlandı.

Diriliş Ertuğrul 2. Sezonun Konusu: Diriliş Ertuğrul dizisinin ikinci sezonunda Ertuğrul Bey’in başı Moğollar ile dertte! Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. sezonunda Kayılar’ın beyi Ertuğrul Gazi olmuştur. Ertuğrul Gazi Beyliğinde tam hüküm kurmayı başarmak ile uğraşırken dışarıda da haçlı ordusu ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Anadolu’da Türkiye Selçuklu Devleti hüküm sürmektedir. Türkiye Selçuklu Devleti’nin başında Sultan Alâeddin Keykubat vardır. Sultan Alâeddin Keykubat, Selçuklu Devleti’ne en parlak dönemini yaşatmaktadır ama Cengiz Han’ın ordusu yavaş yavaş Rusya’dan Hindistan’a, Çin’den İran’a kadar bilinen dünyanın neredeyse yarısını işgal etmiş, Moğollar gözlerini Anadolu ve Avrupa’ya dikmiştir. Herkes bilmektedir ki Moğol ordusu bunu başaracak dünyanın en büyük askeri gücüne sahiptir. Noyan komutasındaki Moğol birliği Anadolu’nun doğusuna kadar gelmiştir. Selçuklu ile Moğollar arasında beklenen savaş için hazırlıkları başlatmıştır. Öte yandan Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubat Oğuz Boyları’yla birlikte Moğol’a karşı savaşma kararı almıştır. Bu amaçla en büyük Oğuz Boyları’ndan olan Kayılar ve Dodurgalılar, Doğu Anadolu sınırında serhat görevi üstlenmişlerdir.

Noyan, Oğuz birliğini bozup Selçuklu devletinin en büyük güvencesi olan bu serhat boylarını paramparça etmek istemektedir. Önündeki en büyük engel ise Sultan Alaeddin’in en güvendiği bey olan Ertuğrul’dur. Noyan, hayvanlarıyla Erzurum yakınlarında yurt tutan ve kışlağa göç eden Kayı Obası’na karşı acımasız bir saldırı düzenler.

Diriliş Ertuğrul 2. Sezonun Oyuncuları: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Didem Balçın, Burcu Kıratlı, Mehmet Çevik, Osman Soykut, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Cavit Çetin Güner, Evrim Solmaz, Uğur Güneş, Barış Bağcı, Ayberk Pekcan, Hüseyin Özay, Kaptan Gürman, Gökhan Oskay, Zeynep Kızıltan, Gökçe Saatçi, Atilla Kılıç, Edip Zeydan, Murat Garipağaoğlu, Evren Erler, Melih Özdoğan, Muharrem Özcan, Mehmet Polat, Emre Ozan ve Çağlar Yiğitoğullarıdirilis ertugrul 2

Diriliş Ertuğrul dizisinin 2. Sezonuna yeni karakterler geldi. Diriliş Ertuğrul 2. Sezonunda; Carmagon Noyan karakterini Barış Bağcı, Aytolun karakteriyle Evrim Solmaz, Sadettin Köpek karakterini Murat Garipağaoğlu, Tuğtekin karakteriyle Uğur Güneş, Geyikli karakterini Kaptan Gürman, Artuk karakterini Ayberk Pekcan, Gümüştekin karakterini Mehmet Polat, Goncagül karakterini Zeynep Kızıltan, Korkut karakterini Hüseyin Özay canlandırmaktadır.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Nerede Çekiliyor?

Diriliş Ertuğrul dizisinin çekimleri Beykoz ve Riva da inşa edilen büyük bir sette yapılıyor. Setteki çadırların tamamı gerçekçiliği ile herkesi büyülemesi has kıl keçisinden yapılmış ve 13. yüz yıl adeta bu setlerde inşa edilmiştir.

Diriliş Ertuğrul 2 Moğollar Replikleri:

Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir.

Biz seve seve can veririz. Lakin bir karış toprak vermeyiz.

Rusya, Çin, Hindistan… Ve Sırada Anadolu var.dirilis ertugrul noyan

Cengiz Han’ın ordusundan kaçacak yeriniz yok.

Noyan: Moğolların dünyasına hoşgeldin.
Ertuğrul: Sende kimsin
Noyan: Bu cehennemin zebanisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.