1 Haziran 2023

Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisi izlenme oranları her geçen artan, Diriliş Ertuğrul replikleri paylaşımları popülerliği artan, Diriliş Ertuğrul oyuncuları, oyuncuların canlandırdığı karakterleri müthiş bir performansla ile oynaması izleyiciler tarafından beğenilmekte ve Diriliş Ertuğrul dizisi takip edilmektedir.

Yedi cihana adaleti ve hoşgörüsüyle hükmetmiş Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hayatının anlatıldığı Sonsuza kadar adalet! Sonsuza kadar hürriyet! Sloganı ile yolan çıkan Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlandığı ilk günden bu yana izleyicileri ekranlara kilitlemiş durumda. Diriliş Ertuğrul dizisi kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

dirilis ertugrulDiriliş Ertuğrul Oyuncuları: Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Serdar Gökhan, Hakan Vanlı, Didem Balçın, Esra Bilgiç, Hande Subaşı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cengiz Coşkun, Cavit Çetin Güner, Nurettin Sönmez, Osman Soyku, Fahri Öztezcan, Gökhan Atalay, Hamit Demir, Mehmet Emin İnci, Sedat Savtak, Tolgay Sala, Özlem Aydın, Arda Anarat, Burak Temiz, Gökhan Karacık, Celal Al, Can Kahraman, İskender Altın, Burcu Kıratlı, Levent Öktem

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları ve Karakterleri: Ertuğrul Gazi-Ertuğrul Bey karakterini Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi babası Süleyman Şah karakterini Serdar Gökhan, Ertuğrul Gazi kardeşi Gündoğdu karakterini Kaan Taşaner, Kara Toygar karakterini Can Kahraman, Giovanni karakterini İskender Altın, Ertuğrul Gazi annesi ve Süleyman Şah’ın hanımı olan Hayme Ana karakterini Hülya Darcan , Kurdoğlu karakterini Hakan Vanlı, Gündoğdu’nun eşi Selcan Hatun karakterini Didem Balçın, Ertuğrul Gazi’nin eşi olan Halime Hatun karakterini Esra Bilgiç, Aykız karakterini Hande Subaşı, Gökçe karakterini Burcu Kıratlı, Üstad-ı Azam karakterini Levent Öktem, Tapınak şövalyesi Titus karakterini Serdar Deniz, Afşin karakterini Turgut Tunçalp, Deli Demir karakterini Mehmet Çevik, Turgut Alp karakterini Cengiz Coşkun, Doğan Bey karakterini Cavit Çetin Güner, Bamsı Beyrek karakterini Nurettin Sönmez, İbn-i Arabi karakterini Osman Soykut, İlyas Fakih karakterini Fahri Öztezcan, Hamza Alp karakterini Tolgay Sala, Elenora karakterini Özlem Aydın, Dündar karakterini Arda Anarat, Yiğit Alp karakterini Burak Temiz, Derviş karakterini Gökhan Karacık, Rahman karakterini Celal Al, Şahabettin karakterini Gökhan Atalay, Akçakoca karakterini Hamit Demir, El Aziz karakterini Mehmet Emin İnci, Numan karakterini Sedat Savtak canlandırmaktadır.

Kayı Boyu’nun Damgası yani Simgesi: iki tane yay ve bir ok. ( lYl )

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yönetmeni: Metin Günay

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yapımcısı: Tekden Film-Mehmet Bozdağ

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yayınlandığı Kanal: TRT

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Yayın Saati: Her Çarşamba Saat 19.55

Diriliş Ertuğrul Konusu: Süleyman Şah’ın oğlu, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hayatı anlatılmaktadır. Oğuzların Bozok kolundan birisi olan Kayı Boyu, Moğollardan uzaklaşmak ve yeni bir yurt edinmek için Anadolu’yu seçmişlerdi. Fakat Anadolu’da Tapınak Şövalyeleri, Kayı Boyu’nun Anadolu’ya yerleşmemesi istememekte ve Kayıları Anadolu’dan uzaklaştırmak için her türlü oyunu oynamaktadırlar. Fakat yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan ve göçebe hayatı yaşayan Kayı Boyu, Ertuğrul Gazi ile acılarına, dertlerine ve bitmek bilmez yolculuklarına son verecek bir yurt arıyorlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.