2 Haziran 2023

Drift Box Nedir ?

Drift Box Nedir? Drift yarışlarında birinci nasıl belirlenir? Drift araba yarışlarında puanlama hangi alet sayesinde yapılır? Kısaca drift box nedir, ne gibi özellikleri vardır. Tüm bu soruların cevabını bilse bilse bilgebilir.com bilir. Drift box hakkında bilgi edinmeniz için size DriftBox’ı tanıtacağız, ne işe yaradığından bahsedeceğiz.

Driftbox içerisinde yüksek performansa sahip 10hz GPS motoru ile uyumlu çalışan hassas hareket sensörler bulundurur. GPS tabanlı bir performans ölçüm cihazıdır.

Bağladığınız aracın drift açısını, tur zamanını, kullanıcının belirlediği hızlara hızlanma ve yavaşlama değerlerini G kuvveti, süre ve mesafe cinsinden ölçer ve yanında gelen SD karta sürekli olarak kaydetmektedir.Drift Box Nedir

Hız, pozisyon, hızlanma ve drift değerleri saniyede 10 kere ölçer. Aracın drift açısı, bulunduğu noktada GPS sistemi ile izlenip, hareket sensörlerinin verdiği bilgilerle karşılaştırılıp ortaya çıkan sonuç hızlıca hesaplanır.

Japon D1 Street Legal serisinde puanlamayı yapan alettir Driftbox. DriftBox araç ve sürücü performansını ölçmek için kullanılan mükemmel bir mekanizmadır. Ayrıca dünyaca ünlü otomobil programı Fifth Gear test ölçümlerinde DriftBox kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.