2 Haziran 2023

Dünyanın Uyanışı-Şengül Boybaş

Şengül Boybaş’ın Yayımlanan İlk Romanı; Dünyanın Uyanışı

Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı romanı 2018 yılında Küsurat Yayınları etiketi ile yayımlanmıştır. Küsurat Yayınları tarafından yayımlanan Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı kitabının sayfa sayısı 469 sayfadır.

Atiye Dizisi

Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı romanı 2019 yılında Netflix yapımı Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrollerinde oynadığı Atiye dizisine uyarlanmıştır.

“Sıradan biri olman sıradışı bir kadere sahip olamayacağın anlamına gelmiyor.”

“İnsanın kaderini sevebilmesinin şartı onu anlamasıdır. Anlayamadığımız şeyi sevemeyiz. Hayatının neden bu halde olduğunu bir kere anladın mı, kaçınılmaz olarak değişirsin. Sen değişince, kaderin de değişir. Değişim, anlamanın bir numaralı yan ürünüdür. Meseleye böyle bakınca da, kaderimizi anlamanın onu şekillendirmeye giden ilk ve en önemli adım olduğunu söylemek yanlış olmaz.”

Bir rüyayla başladı her şey. İki nehrin arasındaki bereketli topraklarda yürüyordu Atiye, birden hoş manzara yerini karanlık, kan gölü ve çığlıklarla süslenmiş bir senfoniye bıraktı. Toprak ana yeni bir çağa, Atiye kendi uyanışına gebeydi. Karanlığın sahibi içindekini çekip çıkarmak için karnına yöneldi ve uyandı Atiye. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı, çünkü o da biliyordu ki geçmişin hikâyeleri sonsuza dek gömülü kalamazdı. Ve gerçeğin izlerini sürmek için yola çıktı, varacağı yerin sırrını bilmeden… Çünkü insanoğlunun hikâyesinin bittiği yerde onun hikâyesi başlıyordu.

Şengül Boybaş ilk romanı Dünyanın Uyanışı ile okurunu insanlığa çağlar boyunca ev sahipliği yapmış kadim topraklara, 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası listesinde yerini alan Göbeklitepe’nin gizemli hikâyesine davet ediyor. Üzerinde yaşadığımız bereketli toprakları, hayatın yanlış yaşanışını ve insanlığın sonsuz kez yenilişinin çarpıcı romanı Dünyanın Uyanışı’nı bir solukta okuyacaksınız!

Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı Kitabından Alıntılar

Geçmişi, geleceğinin önünde aşılmaz bir dağ gibi duruyordu. Artık sadece iki seçenek vardı önünde: Ya bu topraklara ait olmaya çalışacaktı ya da ebedi bir göçebelik başlayacaktı ruhunun çorak topraklarında.

Öyle rüyalar vardır ki gerçek, onların yanında solgun bir anı gibi kalır.

Sen göremesen de hayat kapılarla doludur. Ve eğer gerçekten istersen, onların içinden geçerek yeni dünyalar keşfedebilirsin.

Şengül Boybaş Dünyanın Uyanışı

Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Dünyanın Uyanışı

Kitabın Yazarı: Şengül Boybaş

Yayınevi: Küsurat Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 469

İlk Baskı Yılı: 2018

Uyarlama: Atiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.