30 Mayıs 2023

Dursun Ali Yaz Antik Çağdan Geleceğe Para Kitap Yorumu

Antik Çağdan Geleceğe Paranın Tarihi Hakkında Okunması Gereken Bir Eser.

Bu yazımda araştırmacı yazar Dursun Ali Yaz’ın Antik Çağdan Geleceğe Para kitabının yorumunu paylaşacağım. Öncelikle kitabı çok beğendiğimi söyleyeyim.

Dursun Ali Yaz’ın Antik Çağdan Geleceğe Para adlı eserinin müthiş bir araştırma sonucu ortaya çıkmış bir eser olduğunu kitabı okur okumaz anlıyorsunuz.

Yazar kitapta paranın geçmişte günümüze geçen sürede geçirmiş olduğu değişimi altı kategoriye ayırarak anlatıyor. Paranın 6 kategorisi ise şunlar; Trampa Para, Mal Para, Tartı Para, Madeni Para, Kağıt Para ve Sanal Para

Daha ilk sayfaları okurken de anlıyoruz ki kitabın içinde çok yararlı, birçok ilginç bilgi yer almaktadır. Bazen bir deyiminin bir sözün nereden geldiği anlatılıyor. Paranın serüvenini anlatan bu kitap tam bir başucu niteliğinde kaynak olarak gösterilecek bir eser. Kitabın yazım aşamasında ciddi bir araştırma olduğu zaten kitabın en sonundaki kaynakça, referans kısmını görünce anlıyoruz. Para tarihi bilmek isteyenler, paranın dünya tarihindeki geçmişten günümüze macerasını, hangi aşamalardan geçtiğini, hangi devletlerde, hangi uygarlıkta ne şekilde kullanıldığını öğrenmek isteyenler kesinlikle okumalı. Kitap tam bir genel kültür hazinesi. Keyifli okumalar.

Dursun Ali Yaz Antik Çağdan Geleceğe Para Kitap Yorum

Dursun Ali Yaz’ın Antik Çağdan Geleceğe Para Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Antik Çağdan Geleceğe Para

Kitabın Yazarı: Dursun Ali Yaz

Yayınevi: Timaş Yayınları

Kitabın Türü: Ekonomi, Araştırma, Popüler Bilim

Sayfa Sayısı: 352

İlk Baskı Yılı: 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.