27 Mart 2023

Eda Ece Kimdir ?

Eda Ece Uzunalioğlu, 20 Haziran 1990 yılında üç kız kardeşin enküçüğü olarak İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu Eda Ece, Şişli Terakki Lisesi ve ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirmiştir. Eğitim hayatı boyunca çeşitli tiyatro oyunlarında rol alan oyuncu ajans sahibi olan Tümay Özokur’un dikkatini çekerek oyunculuk kariyerine dizilerde devam etmeye başladı. 

eda-ece-uzunalioglu-kimdir Çeşitli televizyon dizilerinde yardımcı oyuncu olarak rol alan Eda Ece Pis Yedili dizisinde canlandırdığı Günçiçek (Cimbom) rolü ile izleyenlerin beğesini toplayan oyuncu ardından “Beni Böyle Sev” adlı dizide Zeyno karakterini canlandırmıştır.

Burada Laf Çok, Disko Kralı , Saba Tümer ile Bugün , İkinci sayfa gibi talk show programlarına katılmasının yanı sıra dizideki karakteri “Cimbom” sebebiyle Galatasaray TV röportajlarında da yer aldı.

Oynadığı sinema filmi ve dizilerin dışında Heygirl kapak kızı reklamında da yer almıştır. 2015 yılında gösterime giren İlişki Durumu : KArışık isimli dizide Elif karakterini canlandırmaktadır.

Eda Ece, 1.68 boyunda sarı saçlı, ve yeşil gözlüdür, güzel fiziğiyle de dikkat çekmektedir.

Ayrıca İkizler burcu olan güzel oyuncu Eda Ece’nin 2 kız kardeşi vardır ve İngilizce ile Almanca dillerini konuşabilmektedir.

Eda Ece’nin Oynadığı Dizi ve Filmler :

– Beni Böyle Sev (Zeyno)

– Pis Yedili (Günçiçek-Cimbom)

– Adını Feriha KoydumEda-Ece

– Bez Bebek

– Hayat Bilgisi

– Aşkın Mucizeleri

– Kocan Kadar Konuş / film (Ceren)

– Kızım İçin / Film (Tuba)

– İlişki Durumu : Karışık (Elif)

– Mahpeyker Kösem Sultan / Film

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.