1 Haziran 2023

EFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir?

Aynı bankalar arası para transferine Havale, farklı bankalar arası para transferine ise Elektronik Fon Transferi yani EFT denir.

EFT ile Havale arasında birçok fark vardır. Eft yatırma, gönderme saatleri, Havale yapma, gönderme saatleri birbirinden farklılık gösterir. Eft ücretlendirmesi, havale ücretlendirilmesi yine birbirinden farklıdır.

Bankalar mevduat sahibi birisinin eft olsun, havale olsun yapmış olduğu transfer işlemlerinde hesap işletim ücreti alabilirler.

Bankacılık sektöründe EFT ve Havale ücretleri, EFT’den para alınması, Havale’den para alınması veya kesilmesi bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

Hand with money and computer monitor, isolated on white backgroundEFT ve Havale Arasındaki Fark Nedir?
EFT Farklı bankalardaki hesaplar para gönderilmesi EFT fakat aynı bankalardaki bulunan hesaplara para gönderilmesi havaledir.
Havale yapıldığında aynı bankalar arası para transferi olduğundan gönderilen para daha hızlı hesaba geçer. EFT yapıldığında ise farklı bankalar arası para transferi olmasından dolayı bu süre uzar.
Doğalgaz, elektrik faturası, su faturası, internet faturası, kablolu yayın, Telekom faturası, Turkcell faturası, Avea faturası, Vodafone faturası, Digiturk faturası, Superonline faturası, dijital yayın ve diğer faturalarınızı EFT veya havale olarak yaparbilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.