30 Mayıs 2023

Ekinezyanın Faydaları Nedir ?

Amerika kıtasında doğal olarak yetişen ve bu bölgede en popüler bitkiler arasında yer alan ekinezya kıta yerlileri tarafından kullanılmış ve günümüzde halen çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan şifalı bir bitkidir. Şifalı ekinezya bitkisi kuzey Amerika yerlileri tarafından keşfedilmiştir. Yılan sokması, ağrılı hastalıklarda ve soğuk algınlığına faydası çok olmaktadır. Şifalı ekinezya çayı, soğuk algınlığından sonra, şarbon ve ağrı kesici rahatsızlıklarında kullanılmaya başlanmıştır.Şifalı ekinezya çayının faydaları, soğuk algınlığı, grip nezle viral hastalıklarda, üst solunum yollarındaki rahatsızlıklarda, vücudun savunma sistemindeki rahatsızlıklarda, ağrılarda ve iltihaplı hastalıklarda, yılan-akrep-böcek sokmalarında, deride meydana gelen alerjik durumlarda,bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ekinezya çayının mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. ekinezya çayının şifaları olduğu kadar fazla tüketildiğinde sorunlarda olmaktadır.

Fazla tüketildiği anda, otoimmün hastalıklarında, 1 yaşının altındaki çocuklarda, sürekli ilaç kullanan kişilerin ekinezya çayını fazla tüketmemeleri gerekmektedir, 10 günden fazla ekinezya çayı tüketilmemesi gerekmektedir. Hamile ve emziren annelerin bebekleri beslenmelerine etki ettiklerinden ekinezya çayını tüketmemeleri gerekmektedir. ekinezya çayı, sivilce, derma, deri alerjileri, böcek sokmalarında ezilerek saranın üzerine sürülmesi gerekmektedir. Şifalı ekinezya kullanacak olan kişiler genellikle çay olarak tüketmeleri gerekmektedir.

Çay olarak tüketilen ekinezya şifası daha fazla etki etmektedir. Fazla kilolu kişilerin yaptıkları diyetlerin yanında kullandıkları bitki çayları vücudu için yarar sağlamakta ise ekinezya çayı da hastalıkların vücudunuzdan arınmasını sağlamaktadır. Şifalı ekinezya birçok hastalığa çözüm olurken kanser hastalığına da çare bulmaktadır. Rahatsızlığı olan kişi günde 3 kere ekinezya çayını içerek eski sağlığına kavuşabilmektedir. Ekinezya çayını kullanır iken tek dikkat etmeniz gereken nokta çayı ilaç ile birlikte içmemeniz gerekmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.