7 Haziran 2023

En İyi Aamir Khan Replikleri

Aamir Khan’ın Filmlerinden En Güzel Replikleri, En İyi Aamir Khan Replikleri, Aamir Khan’ın Filmlerinden Sözler, Aamir Khan’ın Filmlerinden En Güzel Replikler, 3 Idiots Filmi Replikleri, 3 Aptal Filminden Replikler,  Ghajini Filminden Replikler, Fanaa Filminden Replikler,  Kalbin Arzusu Filminden Replikler, Dil Chahta Hai Filminden Replikleri, Taare Zameen Par Filminden Replikler, Yerdeki Yıldızlar Filminden Replikler, Her Çocuk Özeldir Filminden Replikler, Talaash Filminden Replikler bilgebilir.com sayfalarında.aamir khan replikleri

Bu yazımızda sizlerle dünyaca ünlü Hintli aktör Aamir Khan’ın filmlerinden seçtiğimiz en iyi replikleri paylaşacağız. Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi olan sinema oyuncusu Aamir Khan’ın filmleri dünya çapında izlenmektedir. Aamir Khan’ın oynadığı her film neredeyse bir klasik haline gelmektedir. Şimdiden bir çok Aamir Khan’ın filmi klasikler arasına girmiştir bile.

Genelde Hint filmlerini takip etmeyenler bile Aamir Khan’ın filmi olunca hemen izlerler. Sinemanın dahi oyuncusu Aamir Khan, oynadığı her filmde izleyicilere keyif dolu anlar yaşatmaktadır. Öyle ki, Aamir Khan’ın bir filmini izleyen hemen diğer filmlerini araştırmaktadır. Aamir Khan’ın filmlerinde aşkı, sevgiyi, komediyi bol bol bulabilirsiniz.

Bollywood filmlerinin ünlü oyuncusu Aamir Khan’ın en güzel replikleri sizlerle.

3 Idiots Replikleri – 3 Aptal Replikleri3 idiots 3 aptal aamir khan
Aamir Khan’ın belki de en meşhur filmi 3 Idiots yani 3 Aptal. 2009 yapımı 3 Idiots – 3 Aptal filmini izlemediyseniz hemen izleyin. Bollywood filmleri çok uzun oluyor ondan dolayı Hint filmlerini sevmiyorum diyenler olabilir. Ama bu filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Keşke bitmeseydi diyeceğiniz türden bir film 3 Idiots – 3 Aptal filmi. 170 dakikalılk 3 Idiots – 3 Aptal filminin izledikten sonra gerçekten anlayamayacaksınız filmin uzunluğunu. All Izz Well repliği ile ünlü Aamir Khan’ın Rancho karakterini canlandırdığı filmden en güzel replikler en güzel sözler:

All Izz Well.

Doğumda öğretilmişti bize, hayat bir yarıştır. Hızlı koşmazsan, ezerler seni. Bebek olurken bile, bir sperm diğer 300 milyon spermi geçer. 1978’de, akşam 5.15’te doğmuşum. Saat 5.16’da, babam ilân etmişti: “Oğlum mühendis olacak.” Ve kaderim belli olmuştu. Ne olmak istediğimi kimse sormadı.

Yarından bu kadar korku duyarsan, bugünü nasıl yaşarsın.

İyi işler yapmak için çalış, zenginlik için değil.

Ve kaderim belli olmuştu, ne olmak istediğimi kimse sormadı.

Ben size mühendisliği öğretmiyorum, nasıl öğretileceğini öğretiyorum.

Michael Jackson’ın babası onu boksör olmaya, Muhammed Ali’ninki de şarkıcı olmaya zorlasaydı ne olurdu? Felaket olurdu. Anlatabiliyor muyum?

Aptal. Fotoğrafçılığı seviyorsun, ama gidip makinelerle evleniyorsun.

Kendimize Davranış Bilimleri’nden bir ders: “Arkadaşınız başarısız oluyor, üzülüyorsunuz. Arkadaşınız birinci oluyor, daha çok üzülüyorsunuz.”

İnsanları robotlara tercih eden bir firma olmalı bir yerlerde.

O edebiyat okumak istiyordu, yazar olmak. Ama tek yazabildiği bu intihar mektubu oldu.

Ghajini Repliklerighajini aamir khan
2000 yılı yapımı Türkçeye Akıl Defteri olarak çevrilen Memento filmini izleyenler için hiç de yabancılık çekmeyecekleri bir film Ghajini. Aamir Khan’ın Sanjay Singhania ve Sachin adlı iki karakteri canlandırdığı 2008 Bollywood yapımı Ghajini adlı film de aksiyona ve aşka doyacaksınız.

Başrollerinde Aamir Khan ve Asin’in rol aldığı Ghajini filmini izlerken yer yer gülecek, zaman zaman duygulanacaksınız.

Ghajini filmin de Sanjay Singhania ve Sachin karakterlerini Aamir Khan, Kalpana Shetty karakterini ise Asin canlandırmaktadır.

Aamir Khan’ın unutulmaz filmlerinden Ghajini’nin en güzel sözleri en güzel replikleri:

Kalpana: Dün bütün gece konuyu düşündüm. Saat bire kadar seni seviyordum. Saat iki de neden olmasın dedim. Sabah saat üçte acaba çok mu acele ediyorum dedim. Saat dörtte şimdi yapmazsam ne zaman yaparım diye düşündüm. Kararımı ise sabah saat beşe doğru verdim. Hadi yapalım. Seni seviyorum.

Sanjay: Benim adım Sanjay. Sanjay Singhania. Bu iş hem uzmanlık alanım hem de hobimdir. Babamın hayali, Hindistan’ın en büyük mobil telefon şirketi olmaktı. Onun hayali şimdi benim amacımdır. Ve bu başarmak için hiç bir fırsatı kaçırmayacağım. Mumbai, benim ve annemin anavatanıdır. Bu yüzden bu şehri çok seviyorum. Air Voice Cep Telefonu Şirketi. Ofisim. Ve bunlardan benim en güveniliri çalışanlarım. Babam işlerini severek yap derdi. Ama duygusal olmadan.

Sanjay: İnançla cesaret arasında küçük bir fark vardır.’’Yapabilirim” bu inançtır. Sadece ben yapabilirim demek iste cesarettendir. Devam etmek için de inanca ihtiyacımız vardır. Cesareti ofisinizin dışında bırakın.

Fanaa Repliklerifanaa aamir khan
Kör bir kız olan Zooni ile esrarengiz bir adam Rehan’ın müthiş aşkının anlatıldığı Aamir Khan filmi. Bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir. Aamir Khan’ın Rehan karakterini, Kajol’un ise Zooni karakterini canlandırdığı 2006 yapımı aşk filmi Fanaa’nın en güzel replikleri:

Doğru ile yanlış arasında seçim yapmak kolaydır. Asıl seçim, iki doğru ya da iki yanlış arasında yapılandır. Daha doğru ile daha az yanlış olanı seçmektir.

Bir insan, bir başkasını nasıl bu kadar çok sevebilir?

Rehan: Nefesim eksikti, kap atışım eksikti, her şeyimle ben eksiktim. Ama şimdi ay öyle güzel ki gökyüzü öyle güzel ki. Ve şimdi her şeyimle senindim.

Rehan: Bana kendi kaleme gol attırdın, Zooni. Seni o trenden asla indirmemeliydim. Fakata yapamadım. Ve seni daima seveceğim.

Rehan: Yoksa sen kör müsün?
Zooni: Bunu anlamadığına göre yoksa sen de mi körsün?
Rehan: Çok şükür değilim.
Zooni: Bu bir köre söylenecek bir şey mi?
Rehan: Eğer kör olsaydım bu muhteşem güzellikten mahrum kalırdım.

Kalbin Arzusu – Dil Chahta Hai ReplikleriDil Chahta Hai Aamir Khan
Orijinal adı Dil Chahta Hai olan Kalbin Arzusu filmi 2001 yapımı Bollywood filmidir. Aamir Khan’ın Akash Malhotra karakterini canlandırdığı komedi ve duygusal bir aşk filmi Dil Chahta Hai.
Aamir Khan’ın güzel filmlerinden biri ve Imdb puanı da oldukça yüksek bir film olan Dil Chahta Hai Türkçe anlamı Kalbin Arzusu filminden bir replik:

Akash: Kendi hayatını yaşayan, benimkini yaşamama izin veren. Açıkça duygusal olmayan.
Sameer: Oh, hatırlıyorum. Öyle biriyle tanışmıştın. Sadece iki hafta sürmüştü.
Bence çok uzundu.

Talaash Replikleritalaash aamir khan
2012 yapımı Talaash filmi, Aamir Khan’ın sonu ilginç biten ender filmlerinden biri. Sonunu tahmin edemeyeceğiniz türden bir film Talaash. Rosie karakterini ise Kareena Kapoor canlandırmaktadır. Aamir Khan’ın Müfettiş Surjan Singh Shekhawat karakterini canlandırdığı Talaash filminin en güzel sözleri, en güzel replikleri:

Neden hayata bu kadar kızgınız? Gel, kalplerimizin kapılarını açalım. Gel, sonuna kadar beraber ağlayalım.

Müfettiş Surjan Singh Shekhawat: Neden buradasın, Rossie? Burası senin için değil.
Rossie: Sizi bekliyordum. Buraya gelmenizi ve beni buradan kurtarmanızı.

Taare Zameen Par – Yerdeki Yıldızlar – Her Çocuk Özeldir ReplikleriTaare Zameen Par Aamir Khan
2007 yapımı orijinal adı Taare Zameen Par olan Yerdeki Yıldızlar veya Her Çocuk Özeldir adı ile Türkçeye çevrilmiştir. Taare Zameen Par – Yerdeki Yıldızlar – Her Çocuk Özeldir filminde Aamir Khan’ın bir öğretmeni canlandırdığı film oldukça güzel, öğretici ve duygusal bir filmdir.

Öğretmen Ram Shankar Nikumbh karakterini Aamir Khan ve öğrenme güçlüğü veya öğrenme bozukluğu anlamına gelen hastalığını disleksi hastası Ishaan Awasthi karakterini ise Darsheel Safary canlandırmaktadır.

Aamir Khan’ın en güzel filmlerinden biri olan Taare Zameen Par – Yerdeki Yıldızlar – Her Çocuk Özeldir filminin en güzel sözleri ve en güzel replikleri:

Ram Shankar Nikumbh: Biliyorsun derste bahsetmediğim bir isim daha var. Belki o kadar da ünlü olmadığındandır. Ama onun problemi de aynı diğerleri gibi. Onun adı Ram Shankar Nikumbh.

Ram Shankar Nikumbh: Işık açık kalsın. Bırak Edison’un güneşinin tadını çıkaralım.

Ram Shankar Nikumbh: Pablo Picasso ünlü kübist ressam.7 rakamını hiç anlayamamış. Amcamın burnunun tersi dermiş.

Ram Shankar Nikumbh: Walt Disney. Harflerle arası bozukmuş içini karikatürlere dökmüş.

Ram Shankar Nikumbh: Ünlü Şarkıcı Neil Diamond. Utangaçlığını şarkılarla bastırmış.

Ram Shankar Nikumbh: Agatha Christie, ünlü polisiye roman yazarı. Çocukken okuyup yazamadığını düşünebiliyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.