2 Haziran 2023

Expo 2016 Antalya

Expo 2016 Antalya Ne Zaman Hangi Tarihte Yapılacak, Expo Anlamı Nedir Ne Demektir, Expo Kelimesinin Açılımı Nedir, Expo Kaç Yılda Bir Yapılmaktadır, Expo Fuarı 2016 Yılında Türkiye’de İlk Defa Antalya İlinde Yapılacaktır, Expo 2016 Antalya’nın Felsefesi, Sloganı Teması Nedir, Expo Kaç Ay Sürmektedir, Expo Hakkında Bilgi.

Expo; Türkçe sergi anlamına gelen İngilizce Exposition kelimesinin kısaltılmışıdır.

Bir asırdan fazla geçmişi olan EXPO, Dünya Fuarı olarak da bilinen ve 19. yüzyılın ortalarından beri düzenlenen organizasyondur.

Orijinal adı Le Bureau International des Expositions kısaltması ise BIE olan Uluslararası Sergiler Bürosu, Expo’yu resmi olarak gerçekleştiren kuruluştur.

Dünyada ilk Expo 1851 yılında Londra’da, Hyde Park’ta, Kristal Palas’ta Great Exhibition of the Works of Industry of All Nations teması adı altında düzenlenmiştir.

Olimpiyatlar ve Dünya Kupası ile karşılaştırıldığında, üzerine kurulduğu alanın boyutları, yapılan yatırımların hacmi ve ziyaretçi sayısı nedenleriyle daha görkemli bir organizasyon olup, dünyanın en büyük sosyal ve ekonomik etkinliği olarak kabul edilmektedir.

Dünyanın en büyük kültür, tarih ve eğitim olimpiyatı olan Expo ya da diğer bir ifade ile Dünya Sergisi, beş yılda bir düzenlenmektedir ve altı ay sürmektedir.

Expo 2016 Antalya’da Hangi Tarihte Ne Zaman Başlayacak?

2016 yılında Expo’nun Antalya’da yapılması ile Türkiye’de ilk EXPO’yu düzenlenecektir.

Türkiye’de ilk defa ev sahipliği yapacağı Expo 2016 Antalya, 23 Nisan 2016 tarihinde başlayacak. Expo 2016 Antalya 6 ay sürecek.

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya, Nisan-Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Expo 2016 Antalya Felsefesi, Sloganı Teması Nedir?expo 2016

Felsefesi “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” olan EXPO 2016 Antalya’nın teması ‘Çiçek ve Çocuk’, sloganı ise “Geleceği Yeşertmek”.

EXPO 2016 Antalya, Aksu’da 1121 dekarlık alanda gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.