7 Haziran 2023

Eyvallah-Hikmet Anıl Öztekin

Hikmet Anıl Öztekin’in Eyvallah Kitabından En Güzel Sözler, Eyvallah Kitabının Yazarı Hikmet Anıl Öztekin Kimdir, Hikmet Anıl Öztekin’in Yaşı, Hikmet Anıl Öztekin’in Eyvallah Kitabından Resimli Kitap Alıntıları, Hikmet Anıl Öztekin’in Eyvallah Kitabından Resimli Sözler, Elif Gibi Sevmek Kitabının Yazarı Hikmet Anıl Öztekin’in Sözleri.

Bu yazımızda çok satan kitaplar listesinde üst sıralarda yer alan Hikmet Anıl Öztekin’in Eyvallah kitabından alıntıları paylaşacağız.

Alıntıları paylaşmadan önce kısaca Hikmet Anıl Öztekin Kimdir tanıyalım.

Elif Gibi Sevmek, Elif Gibi Sevmek 2 -Aşk-ı Tevekkül, Eyvallah kitapların yazarı Hikmet Anıl Öztekin 1986 yılında Trabzon’da doğmuştur.Eyvallah

Hikmet Anıl Öztekin’in ilk kitabı Elif Gibi Sevmek ile çok satanlar listesinde yer almıştır. Daha sonra yayımlanan ikinci kitabı Elif Gibi Sevmek 2 -Aşk-ı Tevekkül ile de yine çok satan kitaplar listesinde üst sıralar da kendine yer bulmuştur. Hikmet Anıl Öztekin’in üçünü kitabı olan Eyvallah kitabı yayımlanır yayımlanmaz çok satan kitaplar listesinde hemen üst sıralar tırmanmış bir çok web sitesinde en çok satan kitap olmuştur.

Hikmet Anıl Öztekin’in Eyvallah kitabından en güzel alıntılar:

Bir Eyvallah’ım var; gelsen de, gelmesen de sana yazacağım.

Bazen solundan, soluğundan eksilirsin yine de eyvallah dersin.

Zaten en acıtan şey de gitmeleri değil. Sanki bir gün geri gelecekmiş gibi gitmeleri olur.

Bir ara gözlerin vardı şehrimde, sen gittin, yeşili ondan gitti İstanbul’un.

Herkesin bir derdi vardır. Bazıları geçer, bazıları geçmez. Bazıları anlatılır bazıları da anlatılmaz. Bazen de anlatmak istersin ama dinleyecek kimseyi bulamazsın. Bilirsin, muhabbettir ihtiyacın ama edecek kimse yoktur. İşte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Yalnız olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı.

Biraz yağmurun, biraz da hüznün düştüğü gecelerde bu kitabı okurken şunu hissedeceksiniz; “Hâlâ dertleşebilecek birileri varmış bir yerlerde…”

Şimdilerde kağıttan gemiler yapmak yerine, kağıttan denizler yapıyorum. Satır satır dalgaları olan. Dalga dalga senin kıyına vuran. Yolcu ettiğim bir mısra ancak senin kıyına vurabilir zaten.

Eskiden bilen konuşurdu, konuşmalıydı. Oysaki bu aralar bilen değil, konuşma eylemini alışkanlık edenler konuşuyor.

Sarılacak yorganlar lazım değil ki bize. Sarınacak yürekler lazım.

Gözlerimiz günahlarımızı temizlemek için mi yağıyor?

Aşk kelimesi Farsçada sarmaşık anlamına gelir. Sarmaşıklar kuşattığı ağacın tüm besinine ortak olur. Gıdasını alır ve bir süre sonra sarıldığı ağacı kurutur öldürür. Ağacın gücü hem kendini hem sarmaşığı besleme yetmemiş ve canını almıştır. Aşk birine vurdu mu kurutur alır canını sevdiğine verir.

İnsanların her nefeste iki kere şükretmesi lazım; Biri nefes aldığı biri nefes verdiği zaman.

Kalem yorgun, gece uzun.

Bir ömür boyu bizi anlamayan insanların arasında yaşamak için, ne suç işledik bilmiyorum.Eyvallah sozler

Tohumun içinde ağaç olmaması, tohumdan ağaç olmayacağını göstermez.

Hala çayı sessizliğe demletenler var ya içimizde, hepsine Eyvallah!

Sevmek eyvah demekten değil, eyvallah demekten geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.