30 Mayıs 2023

Facebook Lite Nedir ?

Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından 4 Şubat 2004 tarihinde kurulan ve kısa sürede dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biri haline gelen Facebook kullanıcıları sayısını ve memnuniyetini arttırmak için devamlı yenilikçi bir sosyal paylaşım sitesi olmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, bu defa da Facebook Lite uygulamasını yayınladı. Peki, Nedir Facebook Lite Uygulama, kısaca bahsedelim Facebook Lite uygulamasından.

Facebook Lite uygulaması, düşük donanıma sahip ve internet hızı düşük olan ülkelerde yaşayan Facebook kullanıcıları için geliştirilen bir uygulamadır.

Facebook Lite uygulaması ile düşük donanımlı ve internet bağlantı hızı yavaş olan ülkelerdeki kullanıcıların Facebook daha rahat ve sorunsuz girmesini sağlamayı hedefliyor.Facebook Lite Nedir

Facebook Lite uygulaması sadece 252 Kb boyutundadır. Facebook Lite Uygulaması, özellikle 2G bağlantıya sahip ülkelerde kullanıcıların platforma daha çabuk ulaşabilmeleri için tasarlanmış.

Google Play’de yayınlanan Facebook Lite, şimdilik sadece düşük donanıma ve düşük internet hızına sahip olan Bangladeş, Nepal, Nijerya, Güney Afrika, Sudan, Sri Lanka, Vietnam ve Zimbabwe için kullanıma sunuldu. Özellikle bu ülkelerin önümüzdeki yıllarda akıllı cihaz kullanımın artacağı ön görülen ülkeler olması dikkat çekiyor.

Facebook Lite, Türkiye için yayınlanmandı. Fakat uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcılar yaşadıkları bölgeyi Facebook Lite uygulamasının yayınlandığı ülkelerden biri olarak güncellemesi durumunda veya Facebook’un paylaştığı güvenilir bir kaynaktan apk dosyasını edinerek Android cihazlarında uygulamayı kullanabilirler.

Facebook Lite uygulaması Google Play’te yayınlanır yayınlanmaz çok kısa sürede 10 binden fazla indirme sayısına ulaştı.

Facebook Lite uygulamasa, Android 2.2 ve üzeri sürümü kullanan akıllı telefonları destekleyen uygulamayı Google Play sayfasından ulaşabilirsiniz.

Facebook Lite Uygulaması İndirme Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.