2 Haziran 2023

Fengel Nedir ? Fengel Nasıl Kullanılır ?

Facebook’taki yeni uygulama Fengel nedir nasıl kullanılır? Chrome eklentisi olarak gelen Fengel nasıl kurulur? Fengel ile Facebook’ta nasıl kullanılır, ne işe yarar? Fengel uzantısının zararı var mı? Fengel uygulaması ile tüm bilgiler sayfamızda…

fengelGoogle Chrome eklentisi olarak kullanıma sunulan Fengel ile Facebook’a giriş yapmadan kişilerin profil fotoğraflarını görebilir ya da profilinize giriş yaptıktan sonra sizi engelleyen kişilerin profil fotoğraflarına kolaylıkla erişebilirsiniz.

Fengel uygulaması sayesinde 2 farklı sonuca ulaşabiliyorsunuz. Bunlardan birincisi; Facebook kullanıcısı olmasanız bile arama motorlarındaki yönlendirmelerin karşımıza çıkardığı hata sayfalarını geçerek istediğiniz herhangi bir Facebook kullanıcısının fotoğrafına ulaşabilirsiniz.

Bunların yanısıra Facebook kullanıcısı olmadığınız için ‘Üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor’ hatasını geçerek görüntülemek istediğiniz fotoğrafa ulaşmanızı sağlıyor. İlgili sayfaya girdikten sonra sağ üst köşede çıkan F ikonuna tıkladıktan sonra ‘Fotoğrafı Aç’ diyerek görüntülemek istediğiniz fotoğrafa ulaşabiliyorsunuz.

Fengel’i nereden indiriebilirim?

Fengel ücretsiz bir Chrome eklentisidir. Fengel’i indirmek istiyorsanız chrome eklenti sayfasından indirebilirsiniz. İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra Chrome tarayıcınıza kurmanız gerekiyor. Kurulum sonrasında işleminiz  yapmak ise çok kolay. Kullanıcının sayfasına girdikten sonra uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan ‘F’ tuşuna tıklamanız ve sonrasında da ‘Fotoğrafı aç’ diyerek kişinin güncel profil fotoğrafını açabilirsiniz.

Fengel’in ikinci işlevi ise sizi engelleyen kişilerin fotoğraflarını göstermesi. Bu işlevinde de hata sayfasını geçebilen uygulama, kişi sizi engellemiş bile olsa profil resmine erişmenizi sağlıyor. Bu sayede de profilin sahibi olan kişinin sizi engellediğini kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.