1 Haziran 2023

Frank Sinatra Kimdir ?

Frank Sinatra’nın Hayatı, Johnny Fontane’nin Hayatı, Frank Sinatra’nın Resimleri, Frank Sinatra’nın Gerçek Adı, Frank Sinatra’nın Tam Adı, Frank Sinatra’nın Oynadığı Filmler, Frank Sinatra’nın Müzikleri, Frank Sinatra’nın Şarkıları, Frank Sinatra’nın Biyografisi.

Gerçek adı Francis Albert Sinatra olan Amerikalı şarkıcı ve sinema oyuncusu Frank Sinatra, 12 Aralık 1915 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Frank Sinatra, şarkı söylemeye 1935 yıllarından sonra başladı.

The Hoboken Four adlı toplulukla amatör bir yarışmada birinci olan Frank Sinatra, 1939 yılında From the Bottom of My Heart adlı ilk plağını çıkardı.

1942 yılında Your Hit Parade adlı radyo programında solo şarkılar söyleyen Frank Sinatra, kısa bir süre de ülke çapında üne kavuştu.

Daha sonra Frank Sinatra, sinemada filmlerde oynadı. Frank Sinatra, From Here Eternity (İnsanlar Yaşadıkça ), HigherandHigher, The Pride and the Passion ( Gurur ve İhtiras ), Las Vegas Nights, Reveille with Beverly, The Naked Runner gibi filmlerde rol aldı.Frank Sinatra resim

1953’te From Here Eternity’de (İnsanlar Yaşadıkça ) şarkı söylemeden canlandırdığı Angelo Maggio rolüyle en iyi yardımcı oyuncu Oscar’ını kazandı.

Ayrıca Sinatra’nın mafya ile bağlantıları olduğu, hatta The Godfather ( Baba ) dizisindeki Johnny Fontane karakterinin de aslında Sinatra’yı temsil ettiği iddia edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.