7 Haziran 2023

Gaffar Okkan Kimdir ?

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Kimdir, Gaffar Okkan’ın Hayatı, Gaffar Okkan’ın En Güzel Sözleri, Gaffar Okkan Özlü Sözlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Gaffar Okkan’ın Hayatı
Tam adı Ali Gaffar Okkan olan Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan 1952 yılında Sakarya’nın Hendek ilçesinde doğdu. Babasının adı Fikri Okkan ve annesinin adı İmran Okkan’dır.

Gaffar Okkan Polis Koleji’nden 30 Eylül 1970 tarihinde mezun oldu. Polis Akademisi’nden ise 29 Eylül 1973 tarihinde mezun oldu. Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne Komiser Yardımcısı olarak atandı.

İzmir’de Emniyet Amirliği rütbesine kadar birçok farklı birimlerde görev yaptı. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne 1983 yılında atandı.

Gaffar Okkan, 1985 yılında şube müdürlüğüne terfi etti. Gaffar Okkan, 1986 yılında ise Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev aldı.gaffar okkan kimdir

Gaffar Okkan, 1992 yılında Eskişehir de Emniyet Müdür Yardımcısı oldu.

6 Aralık 1993 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi etti ve Kars İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

Gaffar Okkan 18 Kasım 1997 tarihinde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Bu arada Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun oldu.

Gaffar Okkan’ın bir konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı; ‘’Hepinizin gözlerinden öpüyorum ve sizleri çok seviyorum. Teşkilatımı çok seviyorum, bayrağımı çok seviyorum. Her memurum için çoluk çocuğu için şehit olmaya hazırım. ‘’ Gaffar Okkan sanki önceden şehit olacağını hissetmişti.

Gaffar Okkan Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17.40 sıralarında makamından Valilik Binası’na seyir hâlinde iken, Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde Et Balık Kurumu ile Eflâtun Park arasında, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit edildi.

Gaffar Okkan, Diyarbakır Emniyet Müdürü iken halen faili meçhul olan bir suikast sonucu öldürüldü.

Gaffar Okkan Filmi
Gaffar Okkan hayatı ve Gaffar Okkan’a yapılan suikast birçok filme konu olmuştur. TRT tarafından yayınlanan Tanıklar Gaffar Okkan adlı dizide Gaffar Okkan’ın hayatı anlatılmıştır. Tanıklar Gaffar Okkan dizisinde Diyarbakır’da şehit edilen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı Orhan Kılıç canlandırdı.

Gaffar Okkan’ı Sözleri:gaffar okkan resimli sozleri

Ben sapına kadar Diyarbakırlıyım teşekkür ediyorum.

Hepinizi çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum ama teşkilatımı ve al bayrağımı daha çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum.

Hepinizin gözlerinden öpüyorum ve sizleri çok seviyorum. Teşkilatımı çok seviyorum, bayrağımı çok seviyorum. Her memurum için çoluk çocuğu için şehit olmaya hazırım.

Ben Diyarbakır emniyet müdürüyüm. Görevim emniyet müdürlüğü ama bu şehrin hak ettiği, Türkiye’de beş büyük kulüpten bir tanesi olan Diyarbakırspor’un hak ettiği yere geleceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.