1 Haziran 2023

Game of Thrones Dizisi Bilinmeyenler

Taht Oyunları Dizisinin Bilinmeyenleri, Game of Thrones Dizisinin Bilinmeyenleri, Game of Thrones Neler Oldu, Game of Thrones Karakterlerinin Bilinmeyen Yönleri, Game of Thrones Dizisinin Bilinmeyen Yönleri, Game of Thrones Hakkında İlginç Bilgiler.

Şu an 5. Sezonu yayınlanan ve yayınlandığı günden beri tüm dünyayı kasup kavuran orijinal adı Game of Thrones olan Taht Oyunları dizisinin hakkında pek az bilinenler, dizinin hayranları tarafından bile pek bilinmeyen bilgiler bilgebilir.com’da.

Sansa Stark’ı canlandıran Sophie Turner, dizide ulu kurdunu canlandıran Lady’yi sahiplenmiş! Kurda çok alışan Turner’ın annesi yapımcıyla görüşüp onları ikna ederek kurdu ailelerine katmışlar. Starklar’ın kurtlarını hep kıskanmıştım, bu haberle yeşil gözlü canavara dönüştüm diyebilirim.

Abd yapımı orijinal adı Game Of Thrones olan Taht Oyunları adlı diziside Theon Greyjoy karakterini canlandıran Alfie Allen, İngiliz şarkıcı Lilly Allen’ın kardeşidir.

Daenerys Targaryen’ın yani Khaalesi’nin dizide Khol Drogo için yediği at kalbi yaklaşık 1,5 kg ağırlığında bir jelibondur ve sahte bir kan kullanılmıştır.

Tyrion Lannister karakterini oynaması için sadece teklif Peter Dinklage’ye götürülmüştür. Eğer Dinklage bu rolü kabul etmeseydi bu karakteri kimin oynayacağı hakkında kimsenin en ufak bir fikri yoktu.

Dizide Robb Stark’ın eşini canlandıran Oona Chaplin dünyaca ünlü komedyen Charlie Chaplin’in torunudur.

Game of Thrones yani Taht Oyunları dizisinin o kadar çok hayranı var ki 2012 yılında, dizideki Daenerys Targaryen karakterinden sonra Amerikalı 146 kız çocuğuna “Khaleesi” adı verildiği tespit edildi. İlginç olan şey ise “Khaleesi” sadece bir unvan olup gerçek bir isim değildir.

Game of Thrones yani Taht Oyunları dizisinde Maester Aemon karakterini canlandıran Peter Vaughan’ın gözleri gerçekte de görmemektedir.

Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin bir arkadaşıyla futbol üzerine girdiği iddiayı kaybedince, Game of Thrones’a bir karakter sokmak zorunda kalmıştır. Bu karakter Sir Patrek of King’s Mountain’dir. Eğer dikkat ederseniz bu karakterin hanedanınız sembolü Amerikan Futbol takımı Dallas Cowboys’un amblemidir. Kitabın ilerleyen bölümlerinde bu karakter devler tarafından öldürülmüştür.

Jack Gleeson canlandırdığı Kral Joffrey Baratheon karakterinden önce Batman filminde küçük bir çocuğu canlandırmıştır. Rolünü o kadar başaralı oynayan Jack Gleeson Game of Thrones’un ilk bölümü yayınlandıktan sonra Gleeson, George R.R. Martin’den bir mektup almış, mektupta “Tebrikler, herkes senden nefret ediyor” yazıyormuş.

Game of Thrones dizisinde Catelyn Stark karakterini canlandıran Michelle Fairley daha önce Harry Potter’da Hermoine Granger’ın annesi karakterini canlandırmıştı.

2012 yılında Arya isminin ülkedeki en popüler isimlerden olduğu tespit edildi.game of thrones

Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin birkaç kere dizinin neredeyse yazdığı kitaplarını etkileyeceğini söylemiş. Bunlardan biri Osha karakteriyle alakalı. Aslında Martin Osha’yı gereksiz ve bertaraf edilebilir bir karakter olarak düşünmüş, fakat dizi bu karakterin daha kalıcı olmasını ve romandaki rolünün daha da arttırılmasını istemiştir.

George R. R. Martin’in romanı en çok satanlar listesine girdiğinde, bir çok ismi duyulmuş şirket film haklarını satın almak için Martin ile irtibata geçti. Buna rağmen Martin bu kitabın bir film yerine diziye dönüştürülmesinin daha iyi olacağını düşünüyordu. Bu yüzden George R. R. Martin menajerine romanın haklarının HBO firmasına verilmesini söylemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.