4 Ekim 2023

Girişimcilerin İzlemesi Gereken 5 Dizi

Girişimcilerin İzlemesi Gereken En İyi 5 Dizi

Girişimcilerin, yatırımcıların izlemesi gereken ve dizi tavsiyesi, önerileri arayanlar için hazırlanmış izlenmesi gereken en iyi 5 dizi. Listemizde yer alan dizilerin özgün adını, oyuncu kadrosunu, dizinin yönetmeni, senaristleri kimlerdir, dizinin konusu nedir, IMDB puanı kaçtır gibi dizi hakkında bilgileri listemizde bulabilirsiniz. Listede yer alan bu dizilerin her birinin IMDB puanı 8 puan üzeridir.

Silikon Vadisi

1. Silikon Vadisi

Silikon Vadisi Dizisinin Künyesi

Dizinin Adı: Silikon Vadisi

Özgün Adı: Silicon Valley

Oyuncular: Josh Brener, Martin Starr, Kumail Nanjiani, Zach Woods, Matt Ross, Thomas Middleditch, T.J. Miller, Jimmy O. Yang, Suzanne Cryer, Amanda Crew, Andrew Daly, Rachel Rosenbloom, Matt McCoy

Senaryo: Mike Judge, Alec Berg, Jamie Babbit

Yönetmen: John Altschuler, Mike Judge, Dave Krinsky

Türü: Komedi

IMDB Puanı: 8,5

Yapım Yılı: 2014-

Silikon Vadisi Dizisinin Konusu

Silikon Vadisi dizisi 1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının hayatı anlatılacaktır. Kara mizah türündeki bu yapım asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının yaşadıkları anlatılacaktır.

Mad Men

2. Mad Men

Mad Men Dizisinin Künyesi

Dizinin Adı: Mad Men

Özgün Adı: Mad Men

Oyuncular: Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, January Jones, Christina Hendricks, Aaron Staton, Rich Sommer, John Slattery, Kiernan Shipka, Robert Morse, Christopher Stanley, Jessica Pare, Jay R. Ferguson, Michael Gladis, Bryan Batt, Alison Brie,

Senaryo: Matthew Weiner, Jonathan Igla, Kater Gordon

Yönetmen: Phil Abraham, Michael Uppendahl, Jennifer Getzinger

Türü: Dram

IMDB Puanı: 8,6

Yapım Yılı: 2007-2015

Mad Men Dizisinin Konusu

Reklamcılığın altın çağı… 1960’lar. 1960’lı yıllarda geçen dönem dizisi. 1960’ların Amerika’sında geçen hikayede  New York’ta yer alan bir reklam şirketinde yaşananlar anlatılıyor.

Suits

3. Suits

Suits Dizisinin Künyesi

Dizinin Adı: Suits

Özgün Adı: Suits

Oyuncular: Gabriel Macht, Rick Hoffman, Sarah Rafferty, Patrick J. Adams, Meghan Markle, Gina Torres, Amanda Schull, Wendell Pierce, Dule Hill, Aloma Wright, Rachael Harris, Katherine Heigl, Neal McDonough, Christina Cole, Max Topplin, David Costabile, D.B. Woodside, Ray Proscia, Abigail Spencer

Senaryo: Aaron Korsh, Genevieve Sparling, Rick Muirragui

Yönetmen: Anton Cropper, Michael Smith, Kevin Bray

Türü: Komedi, Dram

IMDB Puanı: 8,5

Yapım Yılı: 2011-

Suits Dizisinin Konusu

Mike Ross, hukuk fakültesini yarıda bırakmış, çok zeki fotografik hafızaya sahip biridir. Mike Ross geçimini ise başkaları yerine LSAT sınavlarına girerek sağlamakta ve zor bir hayat yaşamaktadır. Harvey Specter ise New York içerisinde yaşayan en başarılı avukatlardan birisidir. Harvey Specter çalıştığı şirkette yükselmeye başlar ve bu yükselişten sonra kendisi için bir asistan arar. Harvey Specter, Mike Ross ile tanışır. Harvey Specter, Mike Ross’un kıvrak zekasına hayran kalır. Mike Ross’u yanına asistan olarak almak ister. Fakat şirket sadece Harvard Üniversitesi mezunlarını işe almaktadır. İkili aralarında anlaşır eğitimini tamamlamamış olmasına rağmen onu Mike Ross’u Harvard Üniversitesi mezunu diye tanıtırlar.

Billions

4. Billions

Billions Dizisinin Künyesi

Dizinin Adı: Billions

Özgün Adı: Billions

Oyuncular: Paul Giamatti, Damian Lewis, Maggie Siff, Toby Leonard Moore, David Costabile, Condola Rashad, Daniel K. Isaac, Dan Soder, Kelly AuCoin, Jeffrey DeMunn, Malin Akerman, Asia Kate Dillon, Zina Wilde, Kira Visser, Glenn Fleshler, Stephen Kunken, Terry Kinney, Chris Carfizzi, Ben Shenkman, Ilfenesh Hadera

Senaryo: Brian Koppelman, David Levien, Andrew Ross Sorkin

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck, Neil Burger

Türü: Dram

IMDB Puanı: 8,4

Yapım Yılı: 2016-

Billions Dizisinin Konusu

Bobby Axelrod kısa sürede çok hızlı bir şekilde yükselmeye başlamış ve çok lüks yaşamı ile artık dikkat çekmeye başlamıştır. ABD New York Güney Bölge Başsavcısı Chuck Rhoades, milyarder Bobby Axelrod’u yakın takibe alır. Bobby’nin kirli işler yaptığı ve suçlu olabileceği şüphelenmektedir.

StartUp

5. StartUp

StartUp Dizisinin Künyesi

Dizinin Adı: StartUp

Özgün Adı: StartUp

Oyuncular: Martin Freeman, Adam Brody, Edi Gathegi, Otmara Marrero, Kristen Ariza, Fredrick Bam Scott, Ron Perlman, Jared Wofford, Genesis Castro Diaz, Jevon White, Addison Timlin, Reina Hardesty, Tony Plana, Vera Cherny, Carl Weintraub, Mira Sorvino, Aaron Yoo, Ashley Hinshaw, Stephanie Drapeau, Kelvin Harrison Jr.

Senaryo: Ben Ketai, Josh Corbin, Sharon Lennon

Yönetmen: Ben Ketai, Oliver Blackburn, Luis Prieto

Türü: Dram, Suç, Gizem

IMDB Puanı: 8,0

Yapım Yılı: 2016-2018

StartUp Dizisinin Konusu

Phil Rask, mali suçlar konusunda uzmanlığını kazanmış ve emekliliği yakın olan bir FBI ajanıdır. Yıllarca Andy Talman’ı yakalamak için uğraşmış fakat başarılı olamamıştır. StartUp dizisi yaratıcı teknolojik fikirlerin yanlış kişiler tarafından finanse edilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek suçları ve tehlikeleri anlatılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.