2 Haziran 2023

HAARP Projesi Nedir?

HAARP Projesi Hakkında Bilgiler, HAARP Projesi Ne Amaçla Kullanılıyor, HAARP Projesi ve Nikola Tesla, İlk Yapay Deprem Kim Tarafından Nerede Yapılmıştır, HAARP Projesi Ne İçin Yapılmıştır?

Türkçeye Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak çevrilen İngilizce adı High Frequency Active Auroral Research Program olan proje baş harflerinden oluşan kısaltma ile HAARP adı ile bilinir.

HAARP Projesi; kıyamet silahı olarak da adlandırılan HAARP, deprem silahı olarak bilinmektedir. HAARP projesi ile yapay depremler oluşturulmaktadır.

HAARP Projesi; Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen bir projedir.

HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir.

HAARP projesi, kıyamet teknolojisi olarak adlandırılmaktadır.

HAARP projesinde, iyonosferin ısıtılması yoluyla VLF yani çok düşük frekans dalgaları da üretilmektedir.

İlk Yapay Deprem Deneyi Kim Tarafından Yapılmıştır?

HAARP projesinin temelini oluşturduğu düşünülen bir deney olmuştur. Sırp kökenli Amerikalı mucit Nikola Tesla tarafından New York’taki laboratuarında yapılan deney sonrası ilk yapay deprem oluşturulmuştur. Nikola Tesla hakkında geniş bilgi sahibi olmak isteyenler sitemizde Nikola Tesla Kimdir sayfasından Nikola Tesla‘nın hakkında bilgileri okuyabilirler.

HAARP Projesinin Amacı Nedir?

Askeri amaçlı bir projedir.

Denizaltılar ile haberleşmeyi kolaylaştırmak.

Petrol, doğalgaz ve mineral yataklarını tespit etmek.

Atmosferdeki termonükleer araçları kontrol edecek elektromanyetik vuruşları gerçekleştirmek.

Radar sistemlerini geliştirmek.

HAARP Projesi kullanım amacı bunun gibi amaçlar için kullanılacağı söylenmiş olsa da HAARP Projesine karşıt olanlar ise HAARP Projesinin bir nevi iklim değiştirebilme, suni deprem yaratabilme, sel ve kuraklık oluşturabilme, dünyadaki bütün iletişim sistemi kesebilme, denizlerin ve okyanusların dalgalarını kontrol edebilme gibi kötü amaçla kullanan bir proje olduğunu söylemektedirler.

HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.

HAARP Projesi, 1943 ve 1944 yılında kullanılmaya başlanmıştır. 2014 yılında HAARP Projesi durdurulmuş fakat 2017 yılında tekrar faaliyete geçeceği açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.