1 Ekim 2020

Halit Ertuğrul Kimdir ?

Halit Ertuğrul’un Hayatı, Halit Ertuğrul’un Kitapları, Halit Ertuğrul’un Romanları, Halit Ertuğrul’un Eserleri, Halit Ertuğrul’un Resimleri, Halit Ertuğrul’un Yaşı, Halit Ertuğrul’un Biyografisi, Halit Ertuğrul Hakkında.

Halit Ertuğrul, 1956 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir’de okudu.

Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.

Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde ‘’Aile Yönetimi ve Problemleri’’ konusunda yüksek lisans yaptı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü’nde de “Aile ve Gençlik İletişimi” konusunda doktora yaptı. Çalışmalarını ‘’Aile ve Gençlik Problemleri’’ alanında yoğunlaştırdı.

Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca Yılın Öğretmeni de seçildi.

Eğitimci-yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Halit Ertuğrul’un Kitapları:

Kendimi Buldum, Günümüzden Hizmet Öyküleri, Kendini Arayan Adam, Okuyuculardan İbretli Mektuplar, Adım Adım Evlilik, Uçurumdan Dönüş, Gençlik Mektupları, Dünyayı Ağlatanlar, Yeni Bir Hayat, Aysel, Aşk Böyle Yaşanır, Düzceli Mehmet, Çocuğumu Bana Verin, Öğretmenin Başarı Kılavuzu, Siz Kimsiniz?, Öğrencinin Başarı Kılavuzu, Kendimizi Nasıl Yetiştirelim?, Kültürümüzü Etkileyen Okullar, Dünyama Bahar Geldi, Ailede ve Okulda Çocuk Eğitimi, Kendini Arayan Adam ( Almanca ), Öğretmenlerden Hizmet Öyküleri, Kendini Arayan Kadın, Emre, Şark Kızı, Aradığını Bulan Kadın, Gençlik Sorunları ve Çözümleri, Gizemli Davet, Selim ve Hande, Eğitimde Bediüzzaman Modeli, Son Umut, Kendini Arayan Adam ( Rusça ), halitertugrulBilimsel Çalışmalarda Yeni Teknikler, Kitap Okumada Yeni Teknikler, Canan, Üniversite Sınavını Nasıl Kazandım?, Ateşte Açan Çiçekler, Her Yönüyle ÖRNEK ÖĞRETMEN, Bir Gençlik Dramı SEVDA, Secdede Son Nefes, İnsanlığa Adanmış Bir Ömür: Said Nursi’nin Destanlaşan Hizmeti, Ezanla Diriliş, Kendinizi Keşfe Var mısınız? 21 ADIMDA HEDEF 12, Herkesin Öğretmeni Hz. Muhammed ( a.s.m ), Yüzleşme Vakti, Sonsuzluğa Uyanmak, Hasret, Asi Gönül, Beni Bir Annem Sevmiş, ATEŞTE YEŞERDİM, Cennete Giden Günahkâr, İbret ve Gözyaşı: Vasiyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.