7 Haziran 2023

Hande Erçel Kimdir ?

Güneşin Kızları Dizisinin Selin Karakteri, Aşk Laftan Anlamaz Dizisinin Hayat Karakteri İle Tanıdığımız Hande Erçel Kimdir?

Hande Erçel; 1993 yılında Balıkesir’in Bandırma ilçesinde doğdu. Güzel oyuncu ve manken Hande Erçel üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünde almaktadır.

Hande Erçel 2012 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Miss Civilization of the World yarışmasına katılmış ve yarışmada ikinci olmuştur.

Güneşin Kızları Dizisi Selin Yılmaz Kimdir?

Hande Erçel adını Çılgın Dersane: Üniversitede, Hayat Ağacı, Güneşin Kızları dizileri duymaya başladık. Özellikle Güneşin Kızları dizisindeki canlandırdığı Selin Yılmaz karakteri ile tanınmaya başladı.

Güneşin Kızları dizisinde canlandırdığı Selin Yılmaz rolü ile büyük beğeni toplamış ve birçok ödüle layık görülmüştür.

Güneşin Kızları dizisi ile; 42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri Yıldızı Parlayanlar Özel Ödülü, 23.İTÜ Emös Başarı Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu, 7.KTÜ Medya Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ödüllerini kazanmıştır. Ayrıca birçok ödüle de aday olarak gösterilmiştir.

Hande Erçel ilk başrol oyunculuğu oynadığı dizi Selin karakteri ile Güneşin Kızları adlı dizidir. 2016 yılında Aşk Laftan Anlamaz dizisi ile yine bir başrol oyunculuğu oynayan Hande Erçel, Aşk Laftan Anlamaz dizisinden Hayat karakterini canlandırmaktadır.

Hande Erçel’in boyu 175 cm olup kilosu 56 kilogramdır. Hande Erçel’in saç rengi ve göz rengi kahverengidir.

Hande Erçel’in Oynadığı Diziler ve Filmler:hande ercel

Aşk Laftan Anlamaz

Güneşin Kızları

Hayat Ağacı

Çılgın Dersane: Üniversitede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.