1 Ekim 2023

Hercai Kitap ve Dizi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hercai Kitabı ve Dizisi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sümeyye Ezel Koç’un ilk önce Wattap hikayesi olarak daha sonra kitap olarak yayımlanan Hercai adlı eseri hem wattpad hikayesi olarak hem de kitap olarak çok okunan eserler arasında yer almıştır.

Sümeyye Koç’un Hercai romanı çok satan kitaplar listesinde yer alan bir eserdir. Sümeyye Koç’un Hercai kitabı aynı adla diziye uyarlandıktan sonra da Hercai dizisi en çok izlenen diziler arasına kısa sürede girmiştir.

Birçok kitabın gerek sinemaya gerekse televizyon filmi, televizyon dizisi olarak uyarlanması ile eser ve yapım arasında birçok farklılıklar gösterdiği gibi Sümeyye Koç’un Hercai kitabından uyarlanan Hercai dizisinde de bu farklılıkları görmekteyiz. Hercai kitabını okuyanlar ve Hercai dizisini izlediğinden bu farklıları çok net bir şekilde göreceklerdir.

Hercai Kitap Dizi Arasındaki Farklar Nelerdir

Hercai kitabın okumayanlar için Hercai kitabında yer alan fakat Hercai dizisinde yer almayan Hercai romanı ile Hercai dizisi arasındaki farklardan bahsedelim.

Hercai Dizisi İle Kitabı Arasında Yer Alan Farklar Nelerdir?

Hercai kitabından Miran’ın babaannesi Azize Aslanbey karakteri yoktur. Fakat Hercai dizisinde ise Miran’ın babaannesi Azize Aslanbey karakteri vardır.

Hercai kitabında Miran’ın amcası Vahit Bey karakteri vardır. Fakat Hercai dizisinde ise Vahit Bey karakteri yoktur.

Hercai kitabında Miran’ın soyadı Karaman’dır. Fakat Hercai dizisinde Miran’ın soyadı Aslanbey’dir Hercai kitabında Reyyan’ın soyadı Şanoğlu’dur. Hercai dizisinde ise Reyyan’ın soyadı Şadoğlu’dur.

Hercai kitabında Miran’ın eşi Gönül akrabaları Miran’ın akrabası olmamaktadır. Ayrıca kitapta Miran ile Gönül neden evlendiklerinden hiç bahsedilmemektedir. Fakat Hercai dizisinde ise Gönül karakteri Miran’ın amcasının kızıdır. Hercai dizisine göre Miran, amcasının kızı Gönül ile babaannesi Azize Aslanbey istediği için evlenmiştir.

Hercai kitabında Miran’ın amcasının kızı Havin karakteri var iken Hercai dizisinde ise Havin karakteri yoktur.

Hercai kitabına göre Reyyan’ın üvey amcası Cihan Şanoğlu, Reyyan’ı öz kızı gibi sevmektedir. Hercai dizisinde ise Reyyan, üvey amcası Cihan Şanoğlu’ndan böyle bir sevgi görmemektedir.

Hercai kitabında Reyyan’ın amcasının eşinin adı Delal olup Hercai dizisinde Reyyan’ın amcasının eşinin Handan’dır.

Hercai kitabına göre Reyyan’ın üvey babası Cihan Şanoğlu’nun eşi Delal, Reyyan’ı öz kızı gibi sevmektedir. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan, üvey amcası Cihan Şadoğlu’nun eşi Handan’dan böyle bir sevgi görmemektedir.

Hercai kitabına göre Reyyan’ın babası Hazar Şanoğlu, Reyyan’a sevgi göstermemektedir. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan’ın babası Hazar Şadoğlu, Reyyan’ı öz kızı gibi sevmektedir.

Hercai kitabından Reyyan’ın dedesi Nasuh Şadoğlu karakteri yokken Hercai dizisinde ise Reyyan’ın dedesi Nasuh Şadoğlu karakteri vardır.

Hercai kitabından Reyyan’ın kardeşi Gül karakteri yer almaktadır. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan’ın kardeşi Gül karakteri vardır.

Hercai kitabından Reyyan’ın kendinden 1 yaş küçük olan erkek kardeşi Bedirhan karakteri vardır. Fakat Hercai dizisinde ise Reyyan’ın erkek kardeşi Bedirhan karakteri yoktur.

Hercai kitabından Miran’ın teyzesi Sultan Karaman’dır. Fakat Hercai dizisinde Sultan karakteri, Miran’ın teyzesi değil Miran’ın yengesi olup karakterinin adı da Sultan Aslanbey’dir.

Hercai kitabından Miran’ın kız kardeşi yokken. Hercai dizisinde Miran’ın kız kardeşi Elif karakteri vardır.

Hercai kitabından Miran’ın en yakın arkadaşı olan karakterin ismi Arda’dır. Fakat Hercai dizisinde ise Miran’ın en yakın arkadaşı Fırat karakteridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.