5 Şubat 2023

Hikmet Anıl Öztekin kimdir ?

“Seviyorum dersin… Ya kısmetin olur ya imtihanın…”

“Kimse duymasın bilmesin diye sessiz ağlıyor insan bazen. Gece yarısı kimseyi uyandırmadan yağan o yağmur gibi. Kimse bilmez yağıp geçmiştir. Sabah kalkıp pencerenizi açtığınızda içeri giren o tatlı soğuk esinti ve kokudan anlarsınız yağmurun yağdığını. Bu kitabı okurken de alacağınız esintiyle diyeceksiniz ki; ” Bir Elif yağmuru yağmış bir Adamın yüreğine ”

Yukarıda okuduğunuz cümlelerle yada daha güzelleriyle bizleri düşündüren Hikmet Anıl Öztekin kimdir? Hikmet Anıl Öztekin kaç yaşında ,Hikmet Anıl Öztekin nereli, Hikmet Anıl Öztekin nasıl yazmaya başladı gibi bir çok sorunun cevabını okumak istiyorsanız doğru adrestesiniz…

hikmet-anil-oztekinHikmet Anıl Öztekin; Trabzon doğumlu, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Gemi İnşaat Mühendisi. Ne için varsa, onla meşgul, yolcu…

Cümlesiyle kendini tanıtıyor kendi kişisel web sayfasında…

1986 yılında Trabzon’da dünyaya gelen başarılı yazar Hikmet Anıl Öztekin doğma büyüme Trabzonludur. Kitap dünyasının satış patlaması yaptığı Elif Gibi Sevmek ve Elif Gibi Sevmek 2 kitaplarının yazarı olan Hikmet Anıl Öztekin son olarak çıkardığı Eyvallah kitabı da çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.

İstanbul Teknik Üniversite’sinden mezun olan Hikmet Anıl Öztekin okuyucularına ve etrafındakilere gösterdiği sıcak kanlı tavırlarıyla insanların beğenisini kazanmıştır.

Kitaplarda yazılanlar gerçektir evet Elif diye biri vardır. Vardı. ” Uzaktan sev dedi ustam uzaktan sev ki Aşkın imana dönüşsün”. Elif Hakk’a yol olmuştur. Elif Rabbi sevmek için sebeplerden biri olmuştur. Rabbe yürümek için sebep edilen bir sevdanın adı olmuştur…

2004..
Elif Hikmet’in elinden alınmış, Hikmet’in Elif’e yazması engellenmiştir. Hikmet de ” madem Elif’e yazamıyorum, ben de Elif’i kendime yazacağım, öyle yazacağım ki bir gün de Hakk murad edecek ve onu bana yazacak ” demiştir..

2014..
Tam 10 yıl sonra Hikmet Elif’e olan duaları muhabbeti ile birlikte “Elif gibi Sevmek” adlı kitap doğmuş ve 2014 yılının en çok okunan kitabı olmuş ve artık bir sevda hikayesine dönüşmüştür..

” Sevmek belki bir gün okur diye şair olmaktır…”

Elif gibi Sevmek kitapları Hikmet’in 10 yıldır görmediği Elif’e dualarıdır uzaktan muhabbetleridir.. Elif gibi Sevmek kitabındaki şiirler yaşanmış ve gerçektir ve Elif belki bir gün okur diye yazılmıştır. Hikmet Anıl Öztekin bir şair ya da yazar değildir. 28 yaşında abiniz, kardeşiniz, dostunuz ve derttaşınızdır. Bildiği, yapabildiği tek şey Elif’e olan sevdasıdır.

Hikmet Anıl Öztekin’in kitapları:

1- Elif gibi Sevmek ( Ocak 2014′te çıktı) ( 13.05.2015 e kadar toplam 550.000 adet basılmıştır )

2- Elif gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül ( Kasım 2014′te çıkmış ) ( 13.05.2015 e kadar toplam 400.000 adet basılmıştır )

3- Eyvallah (Haziran 2015’te çıktı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.