2 Haziran 2023

Jehan Barbur Kimdir ?

Jehan Barbur’un Hayatı, Jehan Barbur’un Tam Adı Nedir, Jehan Barbur’un Memleketi, Jehan Barbur’un Oynadığı Filmler, Jehan Barbur’un Oynadığı Diziler, Jehan Barbur’un Film Müzikleri, Jehan Barbur’un Dizi Müzikleri, Jehan Barbur’un Albümleri, Jehan Barbur’un Şarkıları, Jehan Barbur’un Yaşı, Jehan Barbur’un Resimleri, Jehan Barbur’un Biyografisi, Jehan Barbur Hakkında.

Jehan İstiklal Barbur 12 Nisan 1980 yılında Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta doğdu. Jehan Barbur’un çocukluğu İskenderun’da geçmiştir. Jehan Barbur’un hayatı 18 yaşına kadar İskenderun’da geçmiştir.

1998-2002 tarihleri arasında okuduğu Ankara Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü Dili ve Edebiyatı bölümünden derece ile mezun oldu. Jehan Barbur üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti.

2004-2009 yılları arasında birçok farklı grupta solist olarak çalıştı.

2011’de gösterime girmiş olan Ümit Ünal’ın yazıp yönettiği ‘Nar’ adlı filmde Jehan Barbur 2011 Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri (YEFA) kapsamında bu filmde seslendirdiği; sözü Ümit Ünal’a müziği Selim Demirdelen’e ait olan “Nar Taneleri’’ adlı şarkı ile “En İyi film şarkısı” dalında Selim Demirdelen ile birlikte ödülü paylaştı.

2009 Şubat ayında kendi söz ve bestelerinden oluşan şarkıların yer aldığı ‘Uyan’ adlı ilk albümünü yayınladı. Albümü yayınlandıktan sonra ‘’Gidersen’’ ‘’Neden’’, ve ‘’Leyla’’ gibi şarkıları bazı müzik kanallarının üst sıralarda yer aldı.

Birçok diziye ve sinema filmine müziği, sözleri ile eşlik etti. Bunlardan bazıları; Adını Feriha Koydum, Kül ve Ateş, Gece Sesleri, Günahım Neydi Allah’ım, Kadın Her Zaman Haklıdır, Sır Gibi, Gökten Üç Elma Düştü, Cesaretin Var mı Aşka, Asi, Ali’nin Sekiz Günü, Çılgın Dershane, Güz Sancısı, Tövbeler Tövbesi, İffetJehan Barbur

Şarkıcı ve söz yazarı Jehan Barbur ”Kendine Zaman Ver” adlı albümünü Sinan Kaynakçı ile birlikte ADA Müzik etiketiyle çıkardı.

2013 yılı Ekim ayında Alfa Yayınlarından çıkan Jehan Barbur’un ilk kitabı ‘’Çatıdaki Çimenler ‘Sen’e Yazılar’’ kitabı raflarda yerini aldı.

Jehan Barbur’un albümleri; Uyan, Hayat, Sarı, Kendine Zaman Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.