30 Mayıs 2023

Johnny Depp Kimdir ?

Johnny Depp’in Oynadığı Filmler, Johnny Depp’in Hayatı, Johnny Depp’in Resimleri, Johnny Depp’in Fotoğrafları, Johnny Depp’in Biyografisi, Johnny Depp Guinness Rekorlar Kitabına Girdi, Johnny Depp’in Canlandırdığı Karakterler, Johnny Depp’in Evlilikleri, Johnny Depp’in Yaşı, Johnny Depp’in Boyu, Johnny Depp Hakkında.

Johnny Depp tam adı John Christopher Depp, 9 Haziran 1963 yılında ABD’nin Owensboro şehrinde dünyaya geldi.

Küçüklüğünden beri müzikle ilgilenen Johnny Depp, 15 yaşında iken bir rock müzisyeni olmak için okulu bıraktı. Daha sonra The Kids adlı müzik grubu ile çalıştı. Johnny Depp’in boyu 178 cm’dir.Johnny Depp

Johnny Depp, 1983 yılında Lori Anne Allison ile evlendi. Bu evlilik 1986 yılına kadar devam etti. Johnny Depp ikinci evliliğini ise Vanessa Paradis ile 1998 yılında yaptı. Ancak bu evlilikte 2012 yılına kadar devam etti.

Johnny Depp ‘in ilk büyük rolünü 1984 yapımı Elm Sokağında Kabus filminde aldı.

2003 ve 2009 yılında People dergisi tarafından Yaşayan En Seksi Adam olarak seçilmiştir.

Orijinal adı Corpse Bride olan 2005 yapımı Ölü Gelin adlı animasyon filminde Victor Van Dort karakterini seslendirmiştir.

Johnny Depp 2012 yılında en yüksek ücretli aktör olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi.

Johnny Depp birçok başarılı filme imza atmıştır. Bunlardan bazıları 1986 yapımı Müfreze, 1990 yapımı Makas Eller,1997 yapımı Köstebek, 1999 yapımı Astronotun Karısı, 1999 yapımı Hayalet Süvari, 2006 yılında başlayan Karayip Korsanları Seri filmi, 2009 yapımı Halk Düşmanları, 2012 yapımı Tutku Günlükleri, 2012 yapımı Karanlık Gölgeler, 2013 yapımı Maskeli Süvari, 2014 yapımı Evrim

Johnny Depp; Karayip Korsanları filminde Kaptan Jack Sparrow karakterini, Köstebek filminde Donnie Brasco karakterini,johnny depp resim Bir Zamanlar Meksika’da filminde Sheldon Sands karakterini, Charlie’nin Çikolata Fabrikası filminde Willy Wonka karakterini, Halk Düşmanları filminde John Dillinger karakterini, Alice Harikalar Diyarında filminde Mad Hatter karakterini, Tutku Günlükleri filminde Paul Kemp karakterini, Liseli Polisler filminde Tom Hanson karakterini, Maskeli Süvari filminde Tonto karakterini, Evrim filminde Will karakterini canlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.