2 Haziran 2023

Jordan Belfort Kimdir ?

Jordan Belfort’un Hayatı, Jordan Belfort’un Gerçek Hayat Hikayesi, Jordan Belfort’un Yaşı, Jordan Belfort’un Resimleri, Jordan Belfort’un Wall Street Kurdu Filmi, Jordan Belfort Hangi Ülkeli, Jordan Belfort Ne Zaman Yakalandı, Jordan Belfort’un Hapishane Hayatı, Jordan Belfort’un Biyografisi, Jordan Belfort Hakkında Kısa Bilgi.

Jordan Belfort 9 Temmuz 1962 yılında ABD’nin New York şehrinde dünyaya geldi. Jordan BelfortJordan Belfort New York’un ilçelerinden Queens’de büyüdü. Jordan Belfort Amerikan Üniversitesi Biyoloji bölümünden derece ile mezun oldu.

Jordan Belfort bir komisyoncu olarak kariyerine başladı.1990’lı yıllarda Stratton Oakmont adlı komisyonculuk şirketini kurdu. Jordan Belfort birçok yatırımcıyı dolandırdı. Ayrıca hızlı bir yaşam tarzı olan Jordan Belfort uyuşturucu bağımlısı oldu. Jordan Belfort Wall Street Kurdu lakabı ile anılmaya başlandı.

Jordan Belfort’un 1998 yılında kara para aklama ve dolandırıcılık suçlarından hakkında soruşturma açıldı. Yatırımcıların yaklaşık 200 milyon dolar kaybetmesine neden olmasından dolayı da 110 milyon 400 bin dolar para cezası ve 22 ay hapis cezası aldı. Hapiste iken hücre arkadaşı Tommy Chong ile tanıştı. Yönetmenlik, aktörlük ve yazarlık yapmış Tommy Chong, Jordan Belfort’u hayatını yazmak ve onları yayınlamak için ikna etti.

Tommy Chong ve Jordan Belfort hapisten çıktıktan sonra da arkadaş kaldılar. Jordan Belfort hapisten çıktıktan sonra yazarlık ve motivasyon seminerleri üzerine konuşmacılık yapmaya başladı. Yayınladığı iki kitabından yaklaşık 1 milyon 700 bin dolardan fazla kazanmıştır. Jordan Belfort hala devam eden borcunu ödemektedir.Jordan Belfort resim

Jordan Belfort’un gerçek hikâyesinden uyarlanan The Wolf of Wall Street adlı film çekildi. Bu filmde Jordan Belfort’u dünyaca ünlü aktör Leonardo Dicaprio canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.