7 Haziran 2023

Jurassic World Filmi

Jurassic World Filminin Oyuncuları, Jurassic Park Serisi Kaç Filmden Oluşmaktadır, Jurassic Park Seri Filmleri, Jurassic World Filminin Yönetmeni, Jurassic World Filminin Konusu, Jurassic Park Owen Grady Hakkında, Jurassic Park Claire Hakkında, Jurassic Park Vic Hoskins Hakkında,, Jurassic Park Gray Hakkında, Jurassic Park Zach Hakkında, Jurassic World Filminin Karakterleri, Jurassic World Filmi Vizyon Tarihi, Jurassic World Filmi Vizyona Girdi.

Dinozorla hakkında birçok film çekildi ama belki de hiç bir Jurassic Park kadar efsane olmadı. Dünyaca ünlü Amerikalı senarist ve yönetmen Steven Spielberg, 1993 yılında Jurassic Park fimini çekti. Jurassic Park filminden sonra 2 tane devam filmi çekildi. 1993 yılında Steven Spielberg‘in yönetmenliğinde çekilen film, vizyona girdiği andan kısa bir süre sonra izlenme rekorları kırdı.

Jurassic Park filminin devam filmi olan Jurassic World 12 Haziran 2015 tarihinde vizyona girdi. Film daha vizyona girmeden İmdb 7,9 puan aldı. İlerleyen zamanlarda büyük ihtimalle filmin puanı düşebilir.

Jurassic World filminin yönetmen koltuğunda ise Colin Trevorrow bulunmaktadır.

Sinema tarihinin en önemli serilerinden biri olan Jurassic Park’ın son filminin yönetmeni Safety Not Guaranteed filmiyle tanıdığımız Colin Trevorrow. Filmin senaryo aşamasında ise dört farklı yazarla birlikte çalışılıyor. Bu isimlerden biri, ilk Jurassic Park filminde olduğu gibi sonrakilerde de imzası bulunan Michael Crichton.

Jurassic World Filminin Oyuncuları:
Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D’Onofrio, Ty Simpkins, Irrfan Khan, Nick Robinson, Jake Johnson, Omar Sy, BD Wong

Jurassic World Filminin Karakterleri ve Karakterleri Canlandıran Oyuncular:
Owen karakterini Chris Pratt, Claire karakterini Bryce Dallas Howard, Hoskins karakterini Vincent D’Onofrio, Gray karakterini Ty Simpkins, Simon Masrani karakterini Irrfan Khan canlandırmaktadır.

Jurassic World Filminin Konusu:Jurassic
Kosta Rika yakınlarındaki Pasifik kıyılarında kurulu olan Isla Nublar adası, bundan tam 22 yıl önce Jurassic Park hikâyesinin başlangıcına ev sahipliği yapmıştı. John Hammond’ın tasarladığı sıradışı park projesi, yıllar sonra hayata geçirilir ve böylece dinozor temalı, tam teşekküllü bir park ortaya çıkar. Ne var ki Jurassic World adındaki bu parkın sahibi Simon Masrani ve yardımcıları için, yıllar içerisinde azalan ziyaretçi sayısı çok büyük bir soruna dönüşür. Bu nedenle ziyaretçilerin ilgisini artırmak amacıyla riskli bir planı uygulamaya koyarlar. Simon Masrani’nin sahibi olduğu şirket, parktaki dinozorların genlerinden yeni bir dinozor türü yaratmaya karar verir. Ancak bu plan, ada sakinlerinin hayatını tehlikeye atacak ciddi bir tehditle sonuçlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.