7 Haziran 2023

Kaan Murat Yanık Kimdir ?

Kaan Murat Yanık’ın Hayatı, Kaan Murat Yanık’ın Kitapları, Kaan Murat Yanık’ın Biyografisi, Kaan Murat Yanık’ın Yaşı, Kaan Murat Yanık’ın Memleketi, Kaan Murat Yanık’ın Eserleri, Kaan Murat Yanık Hakkında.

Bu yazımızda yazar Kaan Murat Yanık’ın kim olduğundan bahsedeceğiz.

Kaan Murat Yanık, 1988 yılında doğdu.

İlk şiirini lise de yazan Kaan Murat Yanık İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü okudu. Şiir, hikâye ve makaleleri çeşitli dergiler ve bültenlerde yayınlandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro ve Sahne Sanatları bölümünde tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı.

TRT’de yapımcı asistanlığı yaptı. Üniversiteler Arası Sosyal Etkinlik Platformu dâhilinde yöneticilik ve edebiyat psikoloji üzerine araştırmalar yaptı. Kalbe Yürü, Taksim Baykuşu, Mavi Kahve Çekirdeği isimlerinde hikâyeler ve İskender Pala’nın Şah&Sultan eseri ile ilgili lisans tezi yazdı.

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde Eski Edebiyat üzerine yüksek lisans eğitimine başladı. Bununla birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pedagolojik Formasyon eğitimi aldı. ”Kalbe Yürü” hikâyesi 2010 yılı İstanbul-Sanat dergisinin düzenlediği yarışmada en iyi öykü olarak seçildi.

Halen Alfa Yayınlarında editörlük ve İskender Pala’nın asistanlık görevini yürütmektedir.

Kaan Murat Yanık’ın hazırlayıp sunduğu Edebiyat Kokusu programı Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından 2012 yılının en iyi kültür-sanat programı ödülüne layık görülmüştür.

Kaan Murat Yanık’ın Kitapları:Kaan Murat Yanik

Uçurtma Mevsimi

Kalküta

Butimar Sessizliğin Kanatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.