1 Haziran 2023

Kardan Adam Nedir Nasıl Yapılır ?

En İlginç Kardan Adam Fotoğrafları, Kardan Adam Nasıl Yaparım, Kardan Adam Nasıl Yapılmaktadır, En Güzel Kardan Adam Nasıl Yapılır, En İlginç Kardan Adam Resimleri, En İlginç Kardan Adam Şekilleri, En Güzel Kardan Adam Resimleri, En Güzel Kardan Adam Şekilleri, Kardan Adam Nasıl Yapılır.

Küçükken kar yağdığı zaman hepimiz yapmışızdır kardan adam. Kış aylarını belki de bu yüzden severdik kar yağsa da kardan adam yapsak, kartopu oynasak diye. Bazen yaratıcı fikirler küçükken de ortaya çıkıyor, kardan adam yaparken yaratılıcılık ön plana çıkabiliyor.

Kardan adam, sıkıştırılmış kardan yapılan ve insana benzer heykel şeklinde olup özellikle çocuklar tarafından yapılmaktadır. Genellikle çocuklar, bazen büyükler tarafından, eğlenmek amacıyla yapılır.

Kardan Adam Nasıl Yapılır?

Kardan adam, malzemesi kar olan ve şekil olarak ana hatlarıyla insana benzetilen bir tür heykeldir. Kardan adamın yapımında kullanılacak olan karın özelliği ise çok önemlidir. Taze yağan karın kullanılmasıyla yapılan kardan adamlar en makbul olanlarıdır. Kardan adamın yapımında, havanın ısınmasıyla gevşemiş olan ya da eriyip tekrar donmuş kar kullanılması durumunda hem zorlanılacak hem de yapılan kardan adam çok sağlıklı olmayacaktır. Gövdesi ve başı, yerde yuvarlanarak yapılan iki ya da üç tane büyük kartopundan oluşur. Kollar genellikle daldan yapılır.

Burun olarak havuç, göz olarak kömür veya zeytin kullanılır. Boynuna atkı bağlanabilir. Bazen başına şapka, kasket, kova gibi bir başlık giydirilir, koluna bir süpürge tutuşturulur, gövdesinin önüne küçük taşlardan düğmeler konur.

Bu yazımızda birbirinden ilginç kardan adam fotoğrafları, resimleri yayınlanacağız.

Dünyanın farklı yerlerinden ilginç kardan adam şekilleri.

 

kardan adam resim 8 kardan adam resim 1 kardan adam resim 2 kardan adam resim 3 kardan adam resim 4 kardan adam resim 5 kardan adam resim 6 kardan adam resim 7 Kardan Adam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.