9 Aralık 2023

Kaş Nasıl Alınır?

Kaşlar Hangi Yöne Doğru Alınmalı, Cımbız Nasıl Kullanılır, Kaş Alırken Canımız Yanıyorsa Ne Yapmalıyız, Kaş Alınan Yerler Kızarıyorsa Ne Yapmalıyız, Ne Tür Merhem Ve Kremler Kullanılabilir, Kaşa Hangi Şekiller Verilebilir, Kaş Kalınlaştırma İnceltme Yöntemleri Nelerdir?

Kaş alma işlemini kendi kendimize yaparken öncelikle kaşlarımızın şeklini bozmadan nasıl almamız gerektiğini öğrenip ondan sonra kaş alma işlemine başlamalıyız.

Öncelikle; kaş alma işlemi sırasında daha az acı hissetmek için önce ılık suyla ıslattığımız makyaj temizleme petlerini kaşlarımızda bir süre bekletmeliyiz. Bu sayede acıyı en aza indirmiş oluruz. Bir süre bekledikten sonra kaşlarınızı bir kaş tarağıyla yukarı doğru tarayın. Bu işlemi yapmadan kaş almaya başladığınız zaman daha açık renk olan kılların ucunu göremezsiniz ve kaş alma işlemimiz oldukça zorlaşır.

Kaş alınırken yüzümüzün şekline en iyi yakışacak kaş şekline karar verip kıl köklerine yakın bir şekilde tuttuğumuz cımbızla, kaşlarımızın çıkış yönüne doğru almamız gerekir. Eğer ters yönde çekersek hem kıl kopabilir. Kıl koptuğu içinde ikinci bir işleme gerek duymak zorunda kalırız. Ayrıca kaş alma işlemi sırasında çektiğimiz acı artmış olur.

En son olarak da yüzümüzdeki kaş kıllarından kurtulduktan sonra ferah bir nemlendirici sürebilirsiniz.

Kaş Kalınlaştırma İnceltme Yöntemleri

Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler maalesef ki bir ay kadar kaşlarına dokunmamalı, epey dağınık görünecektir ve bu şekilde görünmek istemiyorsanız kaş kalemi ile boşlukları doldurmanız geçici olsa da iyi bir çözüm yoludur. Kaşlarınız tamamen çıktıktan sonra sadece alt kısımlarda tek tük çıkan tüyler varsa onlar toparlanmalı, bence ille de kalem ile natürel bir dolgu yapılmalı. Unutmadan küçük yüze sahip bayanlar bu modelden kaçınmalı. Tam tersi eğer kaşlarınızı inceltmek istiyorsanız ki küçük yüzlü bayanlar için idealdir, önce açık renkli bir göz kalemi edinin kalem ile çizerek kaşlarınızı inceltin istediğiniz inceliğe ulaştığı noktada kalem çizgisinin altında kalan tüyleri cımbız yardımı ile çıkış yönüne doğru almalısınız. Ne kadar sıklıkla kaş alınmalı diye soracak olursanız bu kişiden kişiye göre değişir. Bazı insanlarda bir hafta, bazılarında daha fazla olabilmektedir. Unutmayın çok ince ve çok kalın kaş kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir ortası uygun olandır ancak tabi biraz da modanın etkisi oluyor.

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaşları seyrek olanlar, kaşları dökülenler ve daha birçok çok nedenden dolayı kaş makyajına ihtiyaç duyanlar bu yönteme başvurmaktalar. Öncelikle istenilen kaş modeli seçilir estetiysen ve kişinin ortak kararı ile sonrasında kaşın nerelerinde boşluklar olduğu tespit edilir. Önce göz kalemi ile bir prova yapılır ve uygun olduğu noktada işleme geçilir. Uzun yıllar kalıcılığını sürdüren kaş makyajı saç veya ten rengi ne olursa olsun her tür ihtiyaca karşılık verebilmekte, önce soğutucu krem uygulanır 20 dk kadar bekletilir ve daha sonra kaş makyajına başlanır. Estetisyenlere göre kaş alma işlemi tamamlandıktan sonra ilk 3 gün havuza girilmemeli, dikkatli duş alınmalı ve eğer kabuklanırsa kabuk koparılmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.