30 Mayıs 2023

Kristin Hannah Kimdir ?

Kristin Hannah’ın Hayatı, Kristin Hannah’ın Yaşı, Kristin Hannah’ın Eserleri, Kristin Hannah’ın Romanları, Kristin Hannah’ın Kitapları, Kristin Hannah’ın Resimleri, Kristin Hannah’ın Hayat Hikayesi.

Amerikalı yazar Kristin Hannah 1960 yılının Eylül ayında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde doğdu.

Kristin Hannah çocukluğunu anlatırken ”Sahil kenarında kumdan kaleler ve sörf yaparak büyüdüm.”

Kristin Hannah sekiz yaşında iken ailesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’a taşınmıştır. Hukuk Fakültesi’ne gitmeden önce Kristin Hannah belli bir süre reklam ajansında çalışmıştır. Hukuk Fakültesi’ne gitme nedeni olarak da yazar olmak istediği için gittiğini söylemektedir.

Kristin Hannah Hukuk Fakültesi’ni eğitimi aldığı sırada annesi kanser olmuştur. Annesi de kızının bir yazar olacağına inanmaktadır. Annesinin tedavi gördüğü dönemlerde kaleme aldığı duygu dolu romantik yazıları annesinin vefatının ardından bir kutunun içine koyup yazarlık fikrini bir kenara atmıştır.

Evliliğin ardından avukatlık mesleğini yapan Kristin Hannah hamile olduğu dönemde yatak istirahatı dönemince devamlı kitap okumuştur.

Kristin Hannah, bebeği olduktan sonra eşinin de yardımı ile eskiden yazdığı yazıları yerinden çıkarıp yazarlığa soyunmuştur. İlk başta yayımcı sorunu yaşayan Kristin Hannah daha sonra bir yayımcının olumlu cevabından sonra eserlerini yayımlaya başlamıştır.Kristin Hannah

Kitapseverler tarafından yayımlanan eserleri büyük beğeni toplamıştır. Altın Kalp, Maggie, Ulusal Okuyucu Seçimi ödüllerinin de sahibi Amerikalı bayan yazar Kristin Hannah’ın eserleri Türkiye’de beğeni ile okunmaktadır.

Kristin Hannah Kitapları;

Evden Çok Uzakta ( Home Front ), Yaz Rüzgarı, Uzak Kıyılar ( Distant Shores ), İlkbahar Rüyası ( Home Again ), Bir Tutam Gündüz Bir Tutam Gece ( Magic Hour ), Kız Kardeşler Arasında ( Between Sisters ), Sevgi Uğruna Yaptıklarımız ( The Things We do for Love ), Gerçek Renkler ( True Colors ), Gece Yolu ( Night Road ), Ateşböceği Yolu ( Firefly Lane )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.