1 Haziran 2023

Lady Gaga Kimdir ?

Lady Gaga’nın Hayatı, Lady Gaga’nın Gerçek Adı Nedir, Lady Gaga’nın Tam Adı, Lady Gaga’nın Resimleri, Lady Gaga Go Go Dansı Nedir, Lady Gaga’nın Müzik Hayatı, Lady Gaga Kaç Yaşındadır, Lady Gaga’nın Oynadığı Filmler, Lady Gaga’nın Twitter Facebook Hesabı, Lady Gaga’nın Biyografisi.

Tam adı Stefani Joanne Angelina Germanotta olan ya da bilinen sahne adıyla Lady Gaga 28 Mart 1986 New York’ta doğdu. Lady Gaga’nın babası İtalyan annesi ise Yunan asıllıdır.

Dünya çapında bir hayran kitlesi bulunan Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen Lady Gaga, küçük yaşlarında müzik ile ilgilenmeye başladı.

Henüz 4 yaşında iken Lady Gaga piyano çalmaya başladı. Lady Gaga piyano ile ilk bestesini ise 13 yaşında yaptı. Lady Gaga 14 yaşına geldiğinde gece kulüplerinde canlı performans vermeye başladı.Lady Gaga resim

Manhattan’daki Juilliard School’na gitti fakat sonra Convent of the Sacred Heart adlı Katolik okuluna devam etti. 17 yaşında, New York Üniversitesi’nin Tisch School of the Arts bölümüne girerek dünya üzerinde sadece yirmi kişinin sahip olabildiği, erken kabul edilme hakkını kazandı. Burada müzik eğitimi alarak sanat, din, sosyal bilimler ve siyaset hakkında denemeler yazarak söz yazarlığı yeteneğini geliştirdi. Bir süre sonra Gaga, bu okuldan ayrılarak müzik kariyerine odaklanmayı tercih etti.

Lady Gaga Go Go Dansı
Kariyerinin ilk yıllarında striptiz kulüplerinde “go-go” dansı yaptı. New Kids On The Block, Pussycat Dolls gibi grupların arkasında dans etme fırsatı buldu.

Sanatçının 2008 yılında çıkan ilk albümü The Fame ticari ve eleştirel bir başarı yakaladı ve dünya genelindeki listelerde birinci oldu.

2010 Haiti depremi’nin ardından ortaya çıkan seferberlik sırasında Gaga, turnesi kapsamındaki 24 Ocak konserinin tüm gelirlerini Haiti’ye aktardı. Bağışlanan miktar 500.000 doların üzerindeydi.Stefani Joanne Angelina Germanotta

Lady Gaga’nın 2011 yılında kadar dünya çapında 24 milyondan fazla albüm satışı ve 65 milyondan fazla tekli satışı bulunmaktadır. Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisine göre dünyadaki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilen Lady Gaga ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde çok popüler birisidir.

Lady Gaga Twitter Facebook Hesabı
Lady Gaga ‘nın Twitter hesabında 22 milyondan fazla, Facebook hesabında ise 50 milyonu aşan takipçisi vardır. Lady Gaga yaşayan insanlar içinde bu sosyal ağlarda en çok izleyicisi olan kullanıcı oldu.

2011 yılında 53. Grammy Ödüllerinde Lady Gaga 3 ödüle aday gösterilmiş ve üçünü de almıştır.Lady Gaga

2012 yılında Gaga $25 milyon kazançla Billboard’un 2011 yılının en çok kazananları listesinde dört numarada yer almıştır.

Lady Gaga Filmleri
Katy Perry: Part of Me (2012)
Ustura Dönüyor (2013)
Muppets Aranıyor (2014)
Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın (2014)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.