Lahana Diyeti Nasıl Yapılır ?

Lahana Diyeti Sağlık Bir Diyet Midir, Diyet Nasıl Yapılır Nasıl Yapılmalıdır, Lahana Diyeti Hakkında, Lahana Diyetiyle Zayıflayanlar, Lahana Diyeti Yapılışı Tarifi Nasıl Yapıldığı, Lahana Diyeti Hakkında Uzmanların Görüşü.

Yaz geldi. Herkes kışın aldığı kiloları nasıl veririm derdinde internette diyetler araştırmakta. Bu yazımızda sizlere Lahana diyetinden bahsedeceğim. Sizler için internette biraz dolandım ve http://iyigelenyiyecekler.com/lahana-diyeti-saglikli-mi/ sitesinde lahana diyeti ile ilgili bir yazıya denk geldim.

Şimdi size Lahana diyeti hakkında yazılan bu yazıyı paylaşıyorum.

Lisanslı Diyetisyen Katherine Zeratsky’ın Mayo Clinic’in internet sitesinde lahana çorbası diyetiyle ilgili görüşü şöyle; Lahana çorbası diyeti genel olarak moda diyet* kabul edilir. Adından da anlaşılacağı üzere bu diyet 1 hafta boyunca büyük miktarlarda lahana çorbası içmekten oluşur. Bu zaman zarfında belirli meyve ve sebzeleri de yiyebilir, programa göre tavuk ve esmer şeker tüketebilirsiniz.

Lahana çorbası diyetinin işe yaradığını savunanlar bu diyetin hızla birkaç kilo kaybetmek için iyi bir yol olduğunu söylüyorlar. Bu diyetle birkaç kilo kaybedebileceğiniz doğru çünkü kalori alımını büyük ölçüde sınırlıyorsunuz. Ama o kaybettikleriniz yağ olmayabilir. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok yağ yakmak mümkün olmadığı için verilen kilo değil su kaybı hatta yağsız doku kaybı olabilir.

Lahana çorbası diyeti düşük miktarlarda kompleks karbonhidratlar, protein, vitamin ve mineraller içerdiğinde 1 haftadan uzun süre yapılmamalıdır.lahana

Lahana çorbası diyetinin bazı diğer dezavantajları da vardır. Diyetin temeli olan lahana çorbasının tarifine bağlı olarak yüksek oranda sodyum içerebilir. Ayrıca fazla lahana şişkinlik yaşamanıza neden olabilir. Doğru beslenmediğiniz için bu diyet sırasında halsiz ve yorgun hissedebilirsiniz. Ayrıca diyeti bıraktığınızda tekrar aynı kiloya dönmeniz oldukça kolaydır.

Bu gibi diyetler cazip olabilir ancak uzun vadede kilo vermek beslenme ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirmenize bağlıdır.

0 Paylaşımlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.