7 Haziran 2023

Meral Akşener Kimdir ?

MHP Genel Başkan Adaylarından Meral Akşener Kimdir?

Meral Akşener, 18 Temmuz 1956’da İzmit Gündoğdu’da doğdu. Meral Akşener’in babasının adı Tahir Ömer, annesinin adı Sıddıka’dır.

Meral Akşener, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi bitirerek tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirerek mezun olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.

Meral Akşener Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesinde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Meral Akşener Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi.

Meral Akşener; 20. Dönemde İstanbul, 21. Dönemde Kocaeli ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

Meral Akşener 54. Hükümette İçişleri Bakanı olarak görev almıştır. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevinde bulundu. 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevine yeniden seçildi.meral aksener

Meral Akşener 20. ve 21. dönem DYP, 23. 24. ve 25. dönem MHP milletvekili, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski İçişleri Bakanı.

Meral Akşener; evli ve 1 çocuk annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.