7 Haziran 2023

Michael Schumacher Kimdir?

Formula 1 Tarihinin Gelmiş Geçmiş En İyi Pilotu Michael Schumacher’in Hayatı, Michael Schumacher’in Kayak Kazası, Michael Schumacher’in Başarıları, Michael Schumacher’in Hayat Hikayesi, Michael Schumacher’in Formula 1 Dünya Şampiyonlukları, Michael Schumacher Hangi Yıllarda Formula 1 Dünya Şampiyonu Olmuştur, Michael Schumacher Hakkında Kısa Bilgi.

Michael Schumacher 3 Ocak 1969 yılında Almanya’nın Köln kenti yakınlarındaki Hürth Hermülheim’de doğdu.

Michael Schumacher, kariyerine dört buçuk yaşında iken babasının evde yaptığı üstü açık mini yarış arabasıyla, kart racing yaparak başlamıştır.

Michael Schumacher, Formula 1 kariyerindeki ilk şampiyonluğunu 1994 sezonunda elde etmiştir.

Dünya şampiyonluğunu 7 kez kazanan Alman Formula pilotu olan Michael Schumacher, Formula 1’in resmi internet sitesinde İstatistiksel olarak Formula 1’in Gelmiş Geçmiş En İyi Pilotu olarak anılmaktadır.

Alman pilot Michael Schumacher ve Brezilyalı Formula 1 pilotu Ayrton Senna, tüm zamanların en iyi pilotları olarak görülmektedir.

Michael Schumacher, Formula 1 yarışlarında; Benetton Formula ile iki kez ve İtalyanca’da Ferrari takımı anlamına gelen Scuderia Ferrari takımı ile de 5 kez Formula 1 dünya şampiyonluğunu kazanmıştır. Toplamda 7 kez Formula 1 Dünya Şampiyonluğu’nu kazanan Alman pilot Michael Schumacher; 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Formula 1 Dünya Şampiyonu olmuştur.

Michael Schumacher; En Çok Şampiyon Olan Pilot, En Çok Yarış Kazanan Pilot, En Çok En Hızlı Turu Atan Pilot, En Çok Pol Pozisyonu Kazanan Pilot (Pol Pozisyonu; Pist yarışlarında, yarışa ilk sırada başlayacak olan pilot pol pozisyonu sahibi olmasıdır.), En Çok Puanı Olan Pilot ve Bir Sezonda En Çok Yarış Kazanan Pilot unvanlarına sahiptir.Michael Schumacher

Michael Schumacher aynı zamanda yardımseverliği ile de bilinmektedir. Unesco elçisidir.

Formula 1 yarışlarında 7 kez dünya şampiyonu olmuş olan Michael Schumacher, Fransız Alpleri’nde Aralık 2013 yılında kayak yaparken kaza geçirdi. Geçirdiği kaza sonra komaya giren dünyaca ünlü Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in hala tedavisi devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.