9 Aralık 2023

Michael W. Covel Trend Takipçisi Kitap Yorumu

Michael W. Covel’ın Trend Takipçisi Kitabının Yorumu, Özeti

Tüm Zamanların En Çok Kazandıran Yatırım Stratejisi Vaatler ve Kanıtları alt başlığı altında yayınlanmış Michael W. Covel’ın Trend Takipçisi adlı eseri trend takipçiliği ile ilgilenen yatırımcıların okuması gereken eserler arasındadır.

Trend takipçiliği hakkında hiç bilginiz yoksa birçok konudan okuyucuya farklı bir bakış açısı sunması yönünden faydalı olabilir. Borsa tahmin edilemez, trendler takip edilmeli mantığı çerçevesinde konu anlatılmaktadır.

Trend takipçiliği hakkında bilgi veren dünyanın en iyi trend takipçilerin hayatından, tavsiyelerinden kesitler sunan bu eserin sayfa sayısı biraz fazla. Kitapta tekrarlar gözden kaçmıyor değil trend takipçiliği nasıl yapılır daha ayrıntılı bir şekilde anlatılabilirdi. Kitabın sonlarına doğru trend takipçiliğinin nasıl yapıldığını anlatsa da, nasıl yapılır hangi durumlar ne yapılması gerektiğine daha çok değinebilirdi.

Birçok ünlü trend takipçisinin başarısından bahsediyor kitapta. Richard Donchian gibi trend takibinin babası olarak nitelendiren ismin yanı sıra Bill Dunn, John W. Henry, Ed Seykota, Keith Campbell, Jerry Parker, Jesse Livermore gibi ünlü isimlerin hayatından kesitler bulabilirsiniz. Yazar daha önceki yaptığı röportajlarından ünlü kişilerinden sözlerinden kitapta çokça yer vermiş. Yazarın trend takipçiliğini savunan biri olduğundan olaya çok tarafsız bir gözle baktığını söyleyemem.

Trend takipçilerin geçmiş yıllar performanslarını gösteren grafikleri de bulabileceğiniz bu eser özellikle trend takipçiliği nedir diye merak edenlerin okumasında yarar olabileceğini düşünüyorum.

Borsada yatırım yapanların, trend takipçiliği nedir, nasıl yapılır, trend takipçiliği hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Kitabı okurken yer yer sıkılsam da yine de trend takipçiliği hakkında bilgi sahibi olduğum için kitabı beğendiğimi söyleyebilirim. Çok büyük beklenti ile kitaba başlamazsanız kitabı beğeneceğinizi düşünüyorum.

Keyifli okumalar.

Michael Covel Trend Takipçisi Özet Yorum

Michael W. Covel’ın Trend Takipçisi Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Trend Takipçisi

Kitabın Yazarı: Michael W. Covel

Özgün Adı: Trend Following

Yayın Evi: Scala Yayıncılık

Kitabın Türü: Borsa

Çevirmen: Neşenur Domaniç

Sayfa Sayısı: 514

İlk Baskı Yılı: 2004 (İngilizce) , 1. Baskı 2009 (Scala Yayıncılık)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.