2 Haziran 2023

Murat Garipağaoğlu Kimdir ?

Diriliş Ertuğrul Dizisinin İkinci Sezonunda Anadolu Selçuklu Devleti’nde Veziri Ve Baş Mimari Sadeddin Köpek‘i Kim Canlandıran Murat Garipağaoğlu’nun Hayatı:

Murat Garipağaoğlu 1969 yılında Ankara’da doğdu. Murat Garipağaoğlu lise eğitimini İzmir’de aldı. Murat Garipağaoğlu 1987 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra üniversite eğitimi Ankara Üniversitesi’nden aldı. Murat Garipağaoğlu Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olarak üniversite eğitimini tammaldı.

Tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu yapan Murat Garipağaoğlu birçok tiyatro oyununda yer aldı.

Murat Garipağaoğlu İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na katıldı. Birçok ünlü tiyatro oyununda başrol oynadı. Murat Garipağaoğlu Macbeth, Woyzeck, ’Marat Sade ve Zengin Mutfağı gibi ünlü tiyatro oyunlarında başrol olarak oynadı.

Ünlü Türk tiyatro sanatçısı Vasıf Öngören’in 1977 yılında kaleme aldığı Zengin Mutfağı adlı tiyatro eserinde rol aldı.  Zengin Mutfağı adlı tiyatro oyunundaki göstermiş olduğu performans ile 2013 Afife Jale Ödüllerinde En Başarılı Komedi/Müzikal Oyuncusu Ödülü’ne layık görüldü.

Murat Garipağaoğlu ismini sinemaseverler TRT’nin sevilen ve çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinin ikinci sezonunda yer alan Sadeddin Köpek karakterini canlandırması ile tanıdı.

Murat Garipağaoğlu’nun Tiyatro Oyuncuları:

Macbeth

Woyzeck

Marat Sade

Zengin Mutfağı

Murat Garipağaoğlu’nun Oynadığı Diziler ve Filmler:

Diriliş: Ertuğrul 2. Sezon

Diğer Yarım

CinayetMurat Garipagaoglu

Suskunlar

Bu Son Olsun

Dicle

Sahra

Çamur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.