Murat Gülsoy Kimdir ?

Murat Gülsoy’un Hayatı, Murat Gülsoy’un Romanları, Murat Gülsoy’un Yaşı, Murat Gülsoy’un Kitapları, Murat Gülsoy’un Memleketi, Murat Gülsoy’un Kazandığı Ödüller, Murat Gülsoy’un Resimleri, Murat Gülsoy Hakkında.

Murat Gülsoy 1967 yılında İstanbul’da doğdu.

Kabataş Erkek Lisesi’ni bitiren Murat Gülsoy üniversite eğitimi Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliğini bölümünde tamamladı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkardı. 2001 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı, “Bu Kitabı Çalın” adlı kitabına, 2004 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü, “Bu Filmin Kötü Adamı Benim” adlı romanına verildi. Kitapları çeşitli dillere (Almanca, Çince, Makedonca, Rumence, Bulgarca) çevrilmektedir.

Murat Gülsoy’un “Baba Oğul ve Kutsal Roman ”adlı kitabı 200 kitap arasından 2013 NDS Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü.

Murat Gülsoy Kitapları: Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul, Bu Kitabı Çalın, Murat GulsoyBelki de Gerçekten İstiyorsun, Alemlerin Sürekliliği ve Diğer Hikâyeler, Binbir Gece Mektupları, Bu Filmin Kötü Adamı Benim, Bu An’ı Daha Önce Yaşamıştım, Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık, Sevgilinin Geciken Ölümü, Kâbuslar, İstanbul’da Bir Merhamet Haftası, Bize Kuş Dili Öğretildi, 2008, 602. Gece Kendini Fark Eden Hikaye, Karanlığın Aynasında, Tanrı Beni Görüyor mu?, Baba, Oğul ve Kutsal Roman, Nisyan, Gölgeler ve Hayaller Şehrinde

0 Paylaşımlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.