7 Haziran 2023

Nagihan Karadere Kimdir ?

Türk Atlet Nagihan Karadere’nin Hayatı:

Nagihan Karadere 1984 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Cığcık köyünde doğdu.

Atletizm ile ilgilenen Nagihan Karadere Fenerbahçe Kulübünde yetişti ve sürat koşuları branşında yarıştı.

Romanya’nın Köstence kentinde 13-14 Eylül 2003 tarihlerinde düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda yarıştı ve 400 metre branşında altın madalya kazandı. Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda 4x 400m bayrak yarışında gümüş madalya 4x100m bayrak yarışında bronz madalya kazandı.

Nagihan Karadere, Çin’in Shenzhen şehrinde yapılan 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda da katıldı. Nagihan Karadere, 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda 4×400 metre bayrak yarışında gümüş madalya kazanan Türk milli takımında içinde yer almıştır. Nagihan Karadere, ayrıca 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda 400 metre engelli yarışında bronz madalya kazandı.

Nagihan Karadere, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyatları’nda katıldı. 2012 Yaz Olimpiyatları’nda atletizm 400 metre engelli seçmelerinde hatalı çıkış yapması sonucu yarış dışı bırakıldı.

Atletizm ile tanıdığımız Nagihan Karadere’nin tanınırlığında Survivor yarışmasında bir hayli etkili olmuştur. Survivor 2016 yarışmasında Ünlüler arasında yarışmaya katılan isimlerdendir.

Nagihan Karadere, Survivor 2016 yarışmasını Kıbrıs’taki Çeyrek Final’de beşinci olarak tamamladı.Nagihan Karadere

Nagihan Karadere, Umut Karadere ile evlidir. Çiftin Ece adında bir kız çocuğu vardır.

Kadınlar Atletizm dalında madalyalara sahip Milli Atlet Nagihan Karadere, Balkan Gençler Şampiyonası’nda bir altın madalya, Dünya Üniversite Oyunları’nda ise bir gümüş ve bir bronz madalya kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.