Etiket Arşivi: Kemal Sunal

Kemal Sunal Filmleri ve Dizileri

Türk Sinemasının En Ünlü, Unutulmaz Oyuncularından Kemal Sunal’ın Rol Aldığı Filmler ve Diziler. Komedi filmleri ile Türk sinemasının en ünlü komedi filmi oyuncularından Kemal Sunal, sinema tarihimizin unutulmaz oyuncuları arasında yer almaktadır. Sinema ve tiyatro oyuncusu Kemal Sunal birçok filmde başrol oynamıştır. Kemal Sunal rol aldığı Çarıklı Milyoner ve Sosyete Şaban filmlerinin de senaryosunu yazmıştır. Kemal Sunal’ın Oynadığı İlk Film ... Devamını Oku »

İnek Şaban Kimdir?

Edebiyatımızın ve Türk Sinemasının Unutulmaz Karakterlerinden İnek Şaban Kimdir? İnek Şaban karakteri Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanında yer alan kurgusal karakterdir. Sinemada İnek Şaban karakterini Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Kemal Sunal canlandırmıştır. İnek Şaban 6 Edebiyat B sınıfının 323 numaraӀı öğrencisidir. Hababam Sınıfı olarak da bilinen sınıfın öğrencilerinden İnek Şaban komik yüzlü, çocuksu konuşma tarzı ve mimikleri, sakar ve sarsak ... Devamını Oku »

Şener Şen ve Kemal Sunal Hababam Sınıfı Filmleri

Kemal Sunal ve Şener Şen Hangi Hababam Sınıfı Filmlerinde Beraber Oynamışlardır? Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden Hababam Sınıfı serisinde Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen, Tarık Akan gibi birçok ünlü oyuncu rol almıştır. Yeşilçam’ın ünlü komedi filmlerinden Hababam Sınıfı filmlerinde Türk sinemasının ünlü oyuncularından Şener Şen ve Kemal Sunal’ın birlikte 3 Hababam Sınıfı filminde oynamışlardır. Şener Şen ... Devamını Oku »