Etiket Arşivi: Sinema Karakterleri

Tatlı Dillim Filmi Emine Kimdir?

Tatlı Dillim Film Karakteri Emine Kimdir? Tatlı Dillim Filminde Emine Karakterini Kim Canlandırıyor? Tatlı Dillim filmi karakterlerinden Emine, Yeşilçam’ın güzel oyuncularından Filiz Akın’ın canlandırdığı karakterin ismidir. Emine bir köy öğretmenidir. İstanbullu zengin bir ailenin çocuğu olan ve basketbolcu olan Ferit’e aşık olur. Emine ile Ferit evlenir. Daha sonra Ferit, İstanbul’a döner ve Emine’yi unutur. Tatlı Dillim filmi saf aşkın temsilcisi ... Devamını Oku »

Serena van der Woodsen Kimdir?

Gossip Girl Dizisinin Ünlü Karakteri Serena van der Woodsen Hakkında Bilgiler. Serena van der Woodsen, Amerikalı kadın yazar Cecily von Ziegesar’ın Gossip Girl romanında yer alan karakterin adıdır. Serena’nın hayatı, serinin gizli anlatıcısı “Dedikoducu Kız”ın blogunda takip edilir. Serena van der Woodsen uzun boylu, sarışın, ince ve çekici bir kızdır. Türkiye’de Dedikoducu Kız olarak yayınlanan Gossip Girl dizisinde Serena van ... Devamını Oku »

Desperado Filmi Carolina Kimdir?

Desperado Filminin Güzel Karakteri Carolina Hakkına Bilgiler. Carolina, 1955 yapımı Desperado filminde Meksikalı güzel oyuncu Salma Hayek tarafından canlandırılan karakterinin ismidir. Salma Hayek, Desperado filminde canlandırdığı Carolina karakteri ile adından söz ettirmiş ve sinemaya dünyasında hızla yükselmeye başlamıştır. Desperado filminin baş karakterlerinden biri de sevgilisinin ölümünden dolayı intikam almak isteyen El Mariachi karakteridir.  El Mariachi düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir ... Devamını Oku »

Yaşar Usta Kimdir?

Türk Sinemasının En Ünlü Karakterlerinden; Yaşar Usta Yaşar Usta, Türk sinemasının efsane oyuncularından Münir Özkul tarafından 1975 yapımı Bizim Aile filminde yer alan ünlü karakterdir. Yaşar Usta, yönetmenliğini Ergin Orbey’in senaristliğini Sadık Şendil’in yaptığı Bizim Aile filminde bir aile babasını canlandıran karakterin ismidir. Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Münir Özkul birçok karaktere hayat vermiştir. Turşucu Kazım, Mehmet Çavuş, Mahmut Hoca gibi birçok ... Devamını Oku »

Çalıkuşu Feride Kimdir?

Çalıkuşu Feride’nin Hakkında Bilgiler. Feride; Yazar Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanında yer alan kurgusal karakterdir. Çalıkuşu romanında yer alan Feride, Türk edebiyatının en ünlü karakterleri arasında yer almaktadır. Edebiyatımızın ünlü dram yüklü aşk romanlarından biri olan Çalıkuşu romanın kahramanlarından Feride’nin aşkı, hayat mücadelesi Çalıkuşu kitabında anlatılmaktadır. Çalıkuşu romanı ilk defa 1966 yılında yönetmen Osman Seden tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Küçük yaşlarda ... Devamını Oku »

Arya Stark Kimdir?

Game of Thrones Dizisinin Karakterlerinden Arya Stark Hakkında Bilgiler. Amerikalı yazar George R. R. Martin’in ünlü eseri Game of Thrones kitap serisinde yer alan kurgusal karakterdir. Arya Stark, Game of Thrones dizisinin en çok sevilen karakterleri arasında yer almaktadır. Arya Stark Karakterini Kim Canlandırıyor? Game of Thrones dizisinin Arya Stark’ı 1997 doğumlu İngiliz oyuncu Maisie Williams oynamaktadır. Özgün adı Game ... Devamını Oku »