27 Mart 2023

Nur Yerlitaş Kimdir ?

Moda tasarımcısı Nur Yerlitaş 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul Vefa’da doğdu. Nur Yerlitaş’ın annesinin adı Saadet Yerlitaş’dır. Benan adında bir kız kardeşi olan Nur Yerlitaş modacılığı 80’li yıllarda başladı.

O yıllarda Paris’ten, Milano’dan valiz ile getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başladı.

Nur Yerlitaş, birçok ünlü sanatçının sahne kostümlerini dikmektedir. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan‘ın sahne kostümlerini diken Nur Yerlitaş 2007 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Bak Kim Dans Ediyor yarışma programında jüri üyeliği yaptı.

Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor adlı yarışma programındaki jüri üyeliğinden sonra 2010 yılında yine Show Tv ekranlarında yayınlanan Yemekteyiz adlı yarışma programında yarıştı.

2011 yılına gelindiğinde Show Tv’nin Bugün Ne Giysem adlı yarışma programında Ivana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez birlikte jüri üyesi oldu.nuryerlitas

Demet Akalın’ın Türkan klipinde oynayan Nur Yerlitaş bu klipte Türkan Şoray’ı canlandırdı. 2011 yılında Demet Akalın’ın Türkan klipinden başka birçok ünlü sanatçının klipin de oynadı.

Nur Yerlitaş 2014 yılında sunuculuğunu Öykü Serter ve Uğurkan Erez yaptığı Bu Tarz Benim adlı yarışma programında Ivana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri üyeliği yaptı. 2015 yılında ise sunuculuğunu Öykü Serter’in yaptığı Tv8 ekranlarında yayınlanan Bu Tarz Benim adlı yarışma programında Ivana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.