1 Haziran 2023

Öykü Serter Kimdir ?

Öykü Serter 25 Şubat 1975 yılında Ankara Çankaya’da doğdu. Öykü Serter lise eğitimini Ankara Ted kolejinde okudu. Lise eğitiminden sonra üniversite eğitimini Haccettepe Üniversitesi’nde Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Ayrıca Latin Dili ve Edebiyatını da okumuştur. Öykü Serter daha sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Radio-TV yüksek lisansını tamamladı. Öykü Serter şu an Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema-Medya doktorasını sürdürmekte.Öykü Serter, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter’in Kızı Mı?

Öykü Serter’in annesi CHP milletvekili Nur Serter olduğu sanılmaktadır. Böyle sanılmasının tek sebebi soyadı benzerliğidir. Birçok web sitesinde Öykü Serter, CHP milletvekili Nur Serter’in kızı olarak yazmaktadır. Güvenilir ve doğru bilginin tek adresi sadece bilgebilir.com’dur.Öykü Serter konuyla ilgili olarak; ”Soyadı benzerliği var, şahsen kendisini tanımıyorum Nur Serter’in kızı değilim.” diye de açıklama da bulunmuştur.Öykü Serter’in babası ise mali müşavirdir.

Öykü Serter’in Boyu ve Kilosu
Öykü Serter’in boyu 164 cm kilosu ise 47 kilogramdır.

Yüzme dalında toplam 800 madalya kazanmıştır bu madalyalardan 250 tanesi altındır. Öykü Serter yüzmede kurbağa branşında çok iyi bir yüzücüdür.

Öykü Serter’in ilk medya ile tanışması Capital Radio’da DJ’lik yaparak olmuştur. Daha sonra ise Number One Fm’de çalışmış ve ardından da Cine 5 te yayınlanan 5’de 5 adlı müzik programıyla iyice tanınmaya başladı.

oykuserter

Öykü Serter BBG’yi yani Biri Bizi Gözetliyor programının bütün bölümlerini sundu. Biri Bizi Gözetliyor programından sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı adlı programları sunmuştur. Öykü Serter, 2014 yılında yayınlanan Bu Tarz Benim adlı programda juri görevi yaptı.

Öykü Serter’in Sunuculuk Yaptığı Yarışma Programları : Bu Tarz Benim, Anadolu Ateşi, Akademi Türkiye, Biri Bizi Gözetliyor, Acemi Birlik, B.U.M

Öykü Serter Oynadığı Diziler ve Filmler :  2004  yılında İstanbul Şahidimdir ( Dizi ) , 2006 yılında Ahbir Polis Olsam ( Dizi )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.