1 Haziran 2023

Pamir Pekin Kimdir ?

 Pamir Pekin, 31 Mayıs 1979’ da İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, Orta Ve Lise eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü mezun olmuştur. Pamir Pekin üniversiteden mezun olduktan sonra  şehir tiyatrosunda bir çok oyunda rol almıştır.

Yakışıklı oyuncu üniversiteden sonra ahşap yelkenliler yapmaya başlamış. Yapımcı ve yönetmen Veli Çelik de klasik yelkenli yaptığını duyup bakmaya gelince tanışmışlar. Çelik, çekeceği dizi için Pamir’in çok uygun bir oyuncu olduğunu düşünüp kendisine teklifte bulunmuş.

pamir-pekin-kimdirKısa bir süre modellik yapan yakışıklı oyuncu ilk olarak Kanun Namına adlı dizide rol alarak kariyer hayatı başlamıştır. Bu dizinin ardından; Parmaklıklar Ardında, Kavak Yelleri, Vurgun, Havalimanı, Keskin Bıçak, Lale Devri, Tozlu Yollar, Güzel Çirkin, Günce, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde de rol alan Pamir Pekin 2015 yılında gösterilmeye başlayan İlişki Durumu Karışık dizisinde rol almaktadır.

Pamir Pekin asıl ismini Gönül işleri adlı dizide Kemal karakterini canlandırarak yapmış ve isminden bir hayli söz ettirmiştir. İlişki Durumu Karışık adlı dizide Murat karakterini canlandırmakta ve bu dizide baş rolde oynamaktadır.

Pamir Pekin 1,75 boyunda siyah saçlı ve siyah gözlüdür.

 

Pamir Pekin oynadığı diziler ve sinema filmleri :

Sinema
Yıl Başlık Rolü Notlar
2013 Günce Doktor Serdar
Televizyon
Yıl Başlık Rolü Notlar
2007 Komiser Nevzat Komiser Ali
2008 Vurgun
2009 Parmaklıklar Ardında Mert
2008 Havalimanı: İyi Uçuşlar Fatih Karahan
2010 Lale Devri Cansel
2010 Keskin Bıçak Kemal
2013 Güzel Çirkin Serdar
2014 Muhteşem Yüzyıl Elkaz Mirza
2015 Gönül İşleri Komiser Kemal
2015 İlişki Durumu: Karışık Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.