7 Haziran 2023

Paramanya Nedir ? Paramanya Nasıl Oynanır ?

Paramanya nasıl oynanır ve paramanya kurallarında neler var merak ediyorsanız yanıtlarını bilgebilir.com‘da bulacaksınız. Gerçek adı Travelling Millionare olan Paramanya oyunu atık Türkçe dil paketiyle oyun severlere sunuldu. Paramanya, Apple Store ve Paramanya Google Play adreslerinde sunulmaya başlandı bile. Online oyun olan Paramanya bağımlılık yapacak gibi görünüyor.

Aslında bu oyun bildiğimiz klasik Monopolly oyunu gibi diyebiliriz.Yani paramanya mobil emlak oyunu.paramanya Biraz daha geliştirilmiş ve akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile oynanabiliyor. Paramanya şuanda sadece mobil cihazlar üzerinden oynanıyor yani masaüstü yada laptop bilgisayarınız ile oyunu oynama şansınız bulunmuyor.

Paramanya oyunu, haritaları ve hileleri nelerdir ?

Şuan için paramanya haritalarında 2 farklı yer var. Biri Türkiye  diğeri ise Dünya olarak belirlenmiş. Paramanya oyunun amacı kısa sürede zengin olmak ve bunun için iyi hamleler yapıp yatırımlar yapmak olacaktır. Paramanya oyununda şuan için herhangi bir hile ile bölüm atlama durumu yok. Oyunda kazanmanız iki noktaya bağlı bunlar dikkat ve iiy yönetim. Dikkatli olursanız ve oyunu güzel bir şekilde yönetirseniz kazanacak olan siz olacaksınız. Ek olarak, dikkat ve yönetim beceriniz dışında bazı özel kazanma yöntemleri de var.

A) Üçlü Zafer: – Bu zafer, oyuncunun farklı renklerdeki 3 şehre sahip olmasıyla elde edilir.

B) Hat Zaferi: – Bu zafer, oyuncunun masadaki aynı sırada yani hat üzerinde olan tüm şehirlere sahip olduğu zaman gerçekleşir.

C) Turizm Zaferi: – Bu zafer, oyuncu masadaki 4 turistik bölgeye sahip olduğu zaman gerçekleşir.  Oyunda çeşitli Karakter kartları mevcut C,B,A,A+ diye devam ediyor  Onun dışında kullandığınız zarı güçlendirip şansınızı arttırabiliyorsunuz .

Haritaya başlamadan önce kart seçip koruma alabiliyorsunuz  Oyunda yapmanız gereken aynı renkteki şehirleri almanız veya karşı takımı iflasa sürüklemeniz olacaktır.  İlk el inşa ettiğiniz şehirde 2 tane bina olacak.İlk elden sonra bu 3 binaya çıkacak ve ondan sonra şehir simgesi alıcaksınız.Şehir simgesini başka bir oyuncu devralamaz  Paranız kalmadığı zaman kredi alabilir veya elinizde bulunan şehirlerden birini veya bir kaçını satabilirsiniz.

İyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.