7 Haziran 2023

Pascal Nouma Kimdir ?

Pascal Nouma Kim, Pascal Nouma’nın Hayatı, Pascal Nouma Survivor All Star Kadrosu, Pascal Nouma’nın Yaşı, Pascal Nouma’nın Özel Hayatı, Pascal Nouma’nın Oynadığı Takımlar, Pascal Nouma Futbolu Hangi Takımda Bıraktı, Pascal Nouma ve Nihat Doğan, Pascal Nouma ve Beşiktaş, Pascal Nouma’nın Tombala Haraketi, Pascal Nouma’nın Biyografisi, Pascal Nouma Evli Mi, Pascal Nouma Hakkında bilgiler bilgebilir.com adresinde.

Tam adı Pascal Oliver Nouma olan Beşiktaş’ın efsanevi futbolcusu Pascal Nouma 6 Ocak 1972 yılında Fransa’da doğdu.

Kamerun asıllı Fransız futbolcu Pascal Nouma futbol kariyerine Paris Saint-Germain kısaltılmış ismi ile PSG’nin genç takımında başladı. Paris Saint-Germain’in genç takımın 24 maçta 28 gol atarak bir anda yıldızı parladı. Paris Saint-Germain’in genç takımının şampiyonluğunda çok büyük bir pay sahibi oldu.

Paris Saint-Germain’in A takımında 3 sezon oynadı. Fakat alt yapıda gösterdiği başarıyı burada gösteremedi. 3 sezon oynadığı Paris Saint-Germain takımında toplam 19 maçta forma giydi ve giydiği 19 maçta hiç gol atamadı.

Pascal Nouma, 1992-1993 sezonundan Lille takımında forma giydi. Lille futbol takımında 22 maçta sadece 2 gol atabildi. Ertesi yıl 1993-1994 sezonunda Caen takımının formasını giydi ve 32 maçta 7 alttı.

Pascal Nouma tekrar 1994-1996 yılları arasında Paris Saint Germain takımına geldi. Paris Saint Germain forması ile 1994-1996 yılları arasında 51 maçta 10 gol attı.

Pascal Nouma 2000-2001 sezonunda Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş’a transfer olmadan önce Paris Saint Germain, Caen, Lille dışında Strasbourg ve Lens kulüplerinde de forma giydi.

Nouma, Beşiktaş forması ile 2000-2001 sezonunda 24 maçta 18 gol attı. Bir yıl sonra Marsilya takımına giden Nouma, Marsilya takımının forması ile çıktığı 11 maçta sadece bir gol atabildi. Ve 2002-2003 sezonunda tekrar Beşiktaş’a geldi. O sezon oynadığı 19 maçta 4 gol attı. Fakat 20 Nisan 2003 günü oynanan Fenerbahçe maçı kendi kariyeri için dönüm noktası oldu. Bu maçta Fenerbahçe’ye attığı gol sonrası tribünlere doğru yapmış olduğu Tombala hareketi ile bir anda büyük bir tepki aldı. Beşiktaş Yönetim Kurulu baskılara dayanamayarak ligin bitimine birkaç hafta kala sözleşmesini feshetti ve şampiyonluk kutlamalarına katılmasına dahi izin verilmedi.pascal nouma

Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kalan Beşiktaş taraftarının gönlünde taht kurmuş bir futbolcu haline gelen Pascal Nouma, Katar’ın Al Khor takımına transfer oldu. Ve Al Khor takımında toplam 3 maçta forma giyen Nouma hiç gol atamadan bir sonraki sezon İskoçya’nın Livingston takımına gitti. Ve Livingston kulübünde sadece 2 maç oynadı ve hiç gol atamadı. Daha sonra da Pascal Nouma futbolu bıraktı.

Ayrıca Pascal Nouma’nın eski eşi Celine’den Noah ve Marin isimli 1 kız 1 erkek çocuğu var.

Futbolcu kişiliğinin yanında medyatik bir yanı olan Pascal Nouma, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor yarışmasına katıldı. Survivor yarışmasında özellikle Nihat Doğan ile olan tartışması gündemi meşgul etti. Ve e Nihat Doğan ile olan tartışmasından dolayı elenmek zorunda dolayı elenmek zorunda kaldı.

Pascal Nouma, Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu yaptığı Survivor Ünlüler-Gönüllüler: 5. Sezonda yer almıştı. Pascal Nouma 2015 yılında da Survivor All Star Kadrosu’nda yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.