1 Haziran 2023

Robert T. Kiyosaki Gençler İçin Zengin Baba Yoksul Baba Kitap Yorumu

Robert T. Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba Kitabının Yorumu

Çok satan ekonomi, kişisel gelişim kitaplarından biri Robert T. Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba kitabı. Robert T. Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba kitabı gençler için yeniden düzenlenmiş ve yayınlanmış. Kitabı yıllar önce okumuştum ve çok beğendiğim bir kitap olmuştu.

Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitap; yatırımcı, girişimci, eğitimci ve yazar Robert T. Kiyosaki’nin ilk kitabıdır.

Robert T. Kiyosaki’nin kitabına Zengin Baba Yoksul Baba ismini vermesinin nedeni kitapta anlattığı ve hayatta örnek aldığı iki kişi etkili olmuştur. Birinci kişi Robert T. Kiyosaki’nin kendi babası ona Yoksul Baba ve arkadaşı Mike’ın babası ona da Zengin Baba adlarını vermiştir.

Yazar kitabından geçen Yoksul Baba’dan ve Zengin Baba’dan her ikisinin de farklı bakış açısı, düşünme yolları olsa da her ikisinden de birçok bilgi öğrendiğini bizlere söylüyor. Kitabı okurken de anlıyoruz ki iki babanın da paraya bakış açısı çok farklı.

Yoksul Baba diye adlandırdığı babası; ”Para sorun değil” derken Zengin Baba diye adlandırdığı arkadaşı Mike’ın babası ise ”Para güçtür.” diyor.

Para ve yatırım üzerine yazılmış bu eser okunması gereken türden bir kitap. Paraya yaklaşım, bakış açısı nasıl olmalı? gibi soruya cevap niteliğinde olmuş. Para ile ilgili birçok tavsiye var kitapta. Kitabı okurken sıkılmadan okuyorsunuz. Gençler İçin Zengin Baba Yoksul Baba kitabının okurken sıkılmadan okunmasında hem sayfa sayısının az olması hem de yazarın konuyu uzatmadan kısa yoldan anlatması etkili olmuştur.

Ekonomi ile ilgili bilgilerin yer aldığı kitapta yer alan bilgilerin birçoğu bilindik olsa da özellikle gençlerin okuması gereken bir kitap.

Robert T. Kiyosaki Gençler İçin Zengin Baba Yoksul Baba Yorumu

Robert T. Kiyosaki’nin Zengin Baba Yoksul Baba Kitabının Künyesi

Kitabın Adı: Zengin Baba Yoksul Baba

Kitabın Yazarı: Robert T. Kiyosaki

Yayın Evi: Alfa Yayıncılık

Kitabın Türü: Ekonomi

Özgün Adı: Rich Dad Poor Dad for Teens

Çevirmen: Melisa Bayrak

Sayfa Sayısı: 109

İlk Baskı Yılı: 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.