7 Haziran 2023

Sabri Uzun Kimdir?

Yazmış olduğu ”İN-Baykal Kaseti Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar’’ adlı kitabı bir anda Türkiye’nin gündemine oturan Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun Kimdir?

”İN-Baykal Kaseti Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar’’ adlı kitabın yazarı ve Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun 1978 yılında göreve başladığı emniyette 2013 yılına kadar devam etmiştir.

Sabri Uzun, ”İN-Baykal Kaseti Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar’’ kitabında yazmış olduğu Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul etmiş gizli konular ile adından tekrar söz ettirmiştir.

Son 30 yıldaki Türkiye’de meydana gelen istihbarat meselelerinin çoğuna hâkim olan Sabri Uzun, yazmış olduğu İN-Baykal Kaseti Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar kitabında 28 yıl boyunca tanık olduğu olayları anlatmıştır.Sabri Uzun Kimdir

Sabri Uzun’un Kırmızı Kedi yayınevi tarafından yayımlanan 360 sayfadan oluşan ”İN-Baykal Kaseti Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar’’ adlı kitabından konu başlıkları; Deniz Baykal’a komployu kimler kurdu?, Gizli kayıt yapılan evlerin kapılarını kim açtı?, Hrant Dink cinayeti ‘’tuzak içinde tuzak’’ mı?, MHP yöneticilerinin seks görüntüleri nasıl kaydedildi?, Recep Tayyip Erdoğan’a suikast yalanları ne işe yaradı?, Ergenekon, Balyoz, Odatv davaları aslında ne zaman başlayacaktı?,Tertiplerde rol alan basın mensubu Cemaat şakirtleri kimler?

Sabri Uzun İN-Baykal Kaseti Dink Cinayeti ve Diğer Komplolar Kitabından Alıntılar:
sabri uzun in kitabi‘’Sabri Ağabey yakın dönemin önemli olaylarının şahitlerinden biri. Yaşananların arka planını çok iyi biliyor. Devlet geleneğini bozmamak adına görevdeyken öğrendiklerini uzun süre paylaşmak, yayımlamak istemedi. Sahip olduğu bilgilerin bir kısmının devlet sırrı değil ‘Paralel Devlet Yapılanması’nın suçları olduğunu anlayınca da yazmaya karar verdi. Yazdıklarının çok önemli olduğu kanaatindeyim. İçeriğinin bir kısmını tahmin etsem bile İN benim için de yeni ve aydınlatıcı olacaktır.’’-Hanefi Avcı-

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Sabri Uzun’dan, uzun süredir beklenen kitap… İN, Emniyet’te 40 yıl görev yapan bir İstihbaratçının, teşkilat içinde yuvalanan Cemaat’le yüzleşmesini, mücadelesini, kurulan tuzak ve komploları anlatan, Türkiye gündemini sarsacak bir çalışma… İN, polis ve yargı içindeki çetenin karanlık faaliyetlerine isim isim, olay olay ışık tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.