7 Haziran 2023

Sakura Nedir?

Sakura Ne Demektir, Sakura Anlamı Nedir? Sakura Hakkında Bilgiler.

Sakura, Latince ismi Prunus serrulata veya Türkçe ismi ile Kiraz çiçeği olarak bilinen Prunus cinsinden birkaç ağacın herhangi birinin çiçeğidir. Sakura Japon kültüründe büyük bir öneme sahip olup Japonya’nın ulusal simgelerinden biridir.

Sakura

Sakura, Türkçe’de “kiraz çiçekleri” anlamına geliyor. Japonya içinse yani kiraz ağaçları büyük önem taşıyor

Sakura zamanı ülkenin dört bir yanını saran pembe kiraz ağaçları baharın gelişini ve doğanın canlanışını müjdeliyor.

Sakura Kiraz Çiçeği

İlkbaharın ilk aylarında Mart ayının sonu ve Nisan ayının başlarında Sakura yani kiraz çiçekleri zamanı Japonya size büyüleyici manzaralar sunuyor. Özellikle Tokyo ve Kyoto’nun parkları, bahçeleri, nehir kenarları ve tapınaklarında dizi dizi sıralanmış kiraz ağaçları, sizi göz kamaştırıcı pembe ve beyaz çiçekleri ile masalsı bir dünyaya taşıyor.

Sakura Ağacı Türkiye’de Yetişir Mi?

Kirazın anavatanı olan güzel ülkemiz Türkiye’de doğal olarak kiraz ağaçları yetişmektedir. Her ne kadar Japonların süs kirazı Sakura gibi pembe olmasa da ülkemizde kiraz çiçekleri genellikle beyaz görünümü ile büyüleyici bir manzara sunmaktadır.

Japonya’dan ülkemize getirilen sakuralar yetiştirilmiş bununla ilgili çalışmalar yapılmıştır.

İlkbahara aylarına girmekle birlikte Sakura zamanı gelmiş oldu. Özelikle sosyal paylaşım sitesi Twitter’da kullanıcılar Sakura ile ilgili görseller, yazılar, birçok güzel resimli paylaşımlar yaparak Twitter’da Sakura paylaşımlarını en üst sıraya taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.