7 Haziran 2023

Şaşırtıcı Sonla Biten Filmler

Şaşırtıcı Sonla Biten En İyi Güzel Filmler, En Güzel İlginç Sonlu Filmler, Sonu İlginç Biten Film Listesi, Sonu Sürprizle Biten Filmler, Sonu Çok İlginç Biten Filmler, Sonunu Tahmin Edemediğimiz Filmler Listesi, Sürpriz Finalli En Güzel Filmler, Sonu Şaşırtan En Güzel Filmler, Sonu Değişik Biten En İyi Filmler, Şaşırtıcı Son İle Biten Filmler, Sonu Farklı Biten En Güzel Filmler, Değişik Sonlu En İyi Filmler.

Filmler çoğu 18 yaş üzeri olup korku, gizem, esrarengiz ilginç olaylar, sürpriz finaller, hiç tahmin edemeyeceğiniz sonlar içermektedir.

Sonu ilginç, şaşırtıcı, sürpriz biten filmler her zaman ilgi görmüştür. Filmin sonunda vay be dediğimiz ve bizi düşünmeye sevk eden filmler birçoğumuzun ilgisini çekmiştir. Bu yazımızda sürpriz sonla biten filmleri tanıtacağız. Listemiz 4 bölüm haline yayınlanacak.

Şaşırtıcı Sonla Biten Filmler Listesi 1

1_ The Shawshank Redemption-Esaretin BedeliEsaretin Bedeli

Listemize Imdb’nin en yüksek puanlı filmi olan Imdb’de 9,3 puanla birinci sırada yer alan orijinal adı The Shawshank Redemption olan Esaretin Bedeli filmi ile başlıyoruz.

The Shawshank Redemption-Esaretin Bedeli filminin başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman oynamaktadır.

The Shawshank Redemption-Esaretin Bedeli Imdb Puanı: 9,3

The Shawshank Redemption-Esaretin Bedeli Konusu: Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank Hapishanesi`ne gönderilen bankacı Andy Dufresne burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlar. Hapishanede tanıştığı Ellis Boyd Redding ile aralarında mükemmel bir dostluk oluşur.

Shawsank Hapishanesi’nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkûmları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy’nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır

2_ Adalet Peşinde- Law Abiding CitizenLaw Abiding Citizen

Orijinal adı Law Abiding Citizen olan 2009 yapımı Adalet Peşinde filmin başrollerinde Jamie Foxx ve Gerard Butler oynamaktadır.

Adalet Peşinde- Law Abiding Citizen Imdb Puanı: 7,4

Adalet Peşinde Konusu-Law Abiding Citizen Konusu: Clyde Shelton eşi ve çocuğu ile mutlu bir hayat süren bir adamdır. Bir gün iki saldırgan Shelton‘ın evine gelir ve onun gözleri önünde eşi ve çocuğunu öldürür. Avukat Nick Rice saldırganlarla bir anlaşma yapmıştır. Mahkeme saldırganlardan birini ölüm cezasına çarptırırken diğerine çok az bir ceza verir. Karardan hiç memnun olmayan Shelton adaleti kendi elleriyle uygulamaya karar verir. Artık tek bir amacı vardır; bu olayda suçlu gördüğü herkesi birer birer ortadan kaldırmak.

3_ Donnie Darko Karanlık YolculukDonnie

Donnie Darko Karanlık Yolculuk adlı 2001 yapımı filminin oyuncuları Jake Gyllenhaal, Holmes Osborne, Maggie Gyllenhaal, Daveigh Chase, Mary McDonnell, James Duval

Donnie Darko Karanlık Yolculuk Imdb Puanı: 8,1

Donnie Darko Karanlık Yolculuk Konusu: Film 80’lerin sonunda geçmektedir. Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, bazı gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü bir adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir.

4_ Fight Club-Dövüş Kulübüdovus kulubu

Orijinal adı Fight Club olan 1999 yapımı Dövüş Kulübü filmin oyuncuları; Edward Norton, Helena Bonham Carter, Meat Loaf ve Brad Pitt’tir.

Fight Club-Dövüş Kulübü Imdb Puanı: 8,9

Fight Club-Dövüş Kulübü Konusu: Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk’un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club’de filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla’yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack’in ve Marla’nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yalnız insanların bir tepkisi. Jack’ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olması da adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışkırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack’in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack Tyler’ın yanına taşınır. Tyler’ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulüpte sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

5_ El Cuerpo-Cesetceset

Filmi 2012 yılı İspanyol yapımı bir filmdir. İspanyol yapımı El Cuerpo yani Ceset filminin oyuncuları: José Coronado, Hugo Silva, Belén Rueda, Aura Garrido

El Cuerpo-Ceset Imdb Puanı: 7,4

El Cuerpo-Ceset Imdb Konusu: İş kadını Mayka’nın cesedi morgdan kaybolur. Hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir. Dava ile ilgilenmesi için dedektif Jaime Pena görevlendirilir. Jaime’de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır. Bu davayı hem kişisel duygularını çözüme kavuşturmak hem de hala meslekte iyi bir polis olduğunu göstermek için değerlendirecektir. Fakat olayın o kadar çok karanlık noktası vardır ki davaya dâhil olan hiç kimse aslında göründüğü kişi değildir. Cinayetin ve kaybolan cesedin arkasını araştırdıkça hem maddi hem manevi farklı sonuçlara doğru yönelecektir.

6_ Flawless-Kusursuz

Lüksemburg ve İngiltere ortak yapımı Flawless-Kusursuz filmi 2007 yapımı bir filmdir.

Flawless-Kusursuz filminin başrollerinde ise Demi Moore ve Michael Caine oynamaktadır.

Flawless-Kusursuz Imdb Puanı: 6,8kusursuz

Flawless-Kusursuz Imdb Konusu: Quinn Corporation şirketinin başarılı yöneticilerinden biridir. Ancak iş kariyerinde çok büyük engellerle karşılaşmaktadır. Hayal kırıklığına uğrayan Quinn bir gün şirketin hizmetlisi Hobbs tarafından sıra dışı bir teklifle karşılaşır. Hobbs geceleri bekçilik yapan ve şirkete işlerin nasıl yürüdüğünü bilmektedir. Quinn etkilemeyi başarır. Yıllardır planladığı soygun için artık tek başına değildir.

7_ Gone Girl-Kayıp Kızgone girl

Gone Girl-Kayıp Kız filmin oyuncuları; Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry, Carrie Coon

Gone Girl-Kayıp Kız filmi 2014 yapımıdır.

Gone Girl-Kayıp Kız Imdb Puanı: 8,2

Gone Girl-Kayıp Kız Konusu: Nick Dunne, 5. evlilik yıldönümlerine kısa bir zaman kala eşi Amy’nin kaybolduğunu duyurur. Basın olaya büyük ilgi gösterir, polis seferber olur ancak kayıp kadın bulunamaz. Bu durum Nick’in üzerindeki baskıyı artırır, yalanları ve tutarsızlıkları göze batmaya başlar. Herkesin aklına tek bir ihtimal gelmektedir: Amy’i eşi Nick öldürmüş olabilir midir?

8_ Hodejegerne-Headhunters-Kafa AvcılarıHeadhunters

Norveç yapımı orijinal adı Hodejegerne ve İngilizce adı Headhunters olan Kafa Avcıları filmi 2011 yapımıdır.

Hodejegerne-Headhunters-Kafa Avcıları filminin oyuncuları: Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund ve Game of Thrones yani Taht Oyunları dizisindeki Jaime Lannister karakteri ile tanıdığımız Nikolaj Coster-Waldau

Hodejegerne-Headhunters-Kafa Avcıları Imdb Puanı: 7,6

Hodejegerne-Headhunters-Kafa Avcıları Konusu: Norveç’in en başarılı beyin avcısı olan Roger kendi olanaklarının ötesinde lüks bir hayat yaşamaktadır ve bunu devam ettirebilmek için ikinci bir iş olarak sanat eseri hırsızlığı yapmaktadır. Bir galeri açılışında tanıştığı eski bir paralı asker olan Clas’ın nadide bulunan, değerli bir tabloya sahip olduğunu öğrendiğinde tabloyu ele geçirmek için her şeyini riske eder. Hazırladığı müthiş bir planla birlikte tabloya sahip olan yetenekli adam, peşine düşen deneyimli askerden kaçıp saklanmaya çalışacaktır.

9_ Inception-Başlangıçinception

Inception-Başlangıç 2010 yapımı filmin oyuncuları: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy

Inception-Başlangıç Imdb Puanı: 8,8

Inception-Başlangıç Konusu: Dom Cobb, çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasın da aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği her şeye mal olmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkânsız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır. Olay yeri ise zihninizdir.

10_ Interstellar-Yıldızlararasıinterstellar

Interstellar-Yıldızlararası 2014 yılının en ses getiren filmidir.

Interstellar-Yıldızlararası filminin oyuncular: Ellen Burstyn, Matthew McConaughey, Mackenzie Foy, John Lithgow, Timothée Chalamet, David Oyelowo, Collette Wolfe, Michael Caine

Interstellar-Yıldızlararası Imdb Puanı: 8,7

Interstellar-Yıldızlararası Konusu: Yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden medeniyet gerileyerek tarım toplumu seviyesine düşmüştür. Eski bir NASA pilotu olan Cooper ailesi ile birlikte bir tarla işletmektedir. Cooper’ın 10 yaşında olan kızı Murph odasında bir hayaletin kendisi ile iletişim kurduğunu düşünmektedir. Sonrasında Murph’un hayaletinin gönderdiği bilinmeyen istihbaratın yerçekimsel dalga kullanarak kodlandığını keşfederler, tozlar üstünde kalan ikili sistemde yazılı koordinat Cooper ve kızını NASA’nın gizli bir üssündeki Profesör John Brand’e yönlendirir. Profesör Brand’in “Onlar” dediği, uzaylı bir zekânın Satürn yakınında bir solucan deliğini açtığını, bariz bir şekilde başka bir galaksiye geçerek yaşanabilir yeni bir gezegen bulmamız için bir umut verdiklerini söyler. NASA’nın Lazarus görevleri dev kara delik olan Gargantua yörüngesinde üç adet potansiyel yaşanabilir gezegen tanımlamıştır; Miller, Edmund ve Mann gezegenler isimlerini keşif için giden astronotlardan almıştır. Cooper’ın pilotluğunu yaptığı Endurance uzay aracı ile beraberindeki astronotların görevi bu gezegenlerdeki uzay istasyonlarından gelen veriye dayanarak hangi gezegenin yaşanabilir olduğunu araştırmaktır. Aslında her şey bir döngüden ibarettir.

Şaşırtıcı Sonla Biten Filmler Listesinin 2ncisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.