7 Haziran 2023

Selin Atasoy Kimdir ?

Selin Atasoy’un Hayatı, Selin Atasoy’un Biyografisi, Selin Atasoy’un Yaşı, DNArtist Projesi Nedir, Selin Atasoy Hakkında Bilgiler bilgebilir.com’da.

Selin Atasoy Türk 1972 yılında doğdu. Selin Atasoy ünlü adli tıp uzmanı Sevil Atasoy ile reklamcı Faruk Atasoy’un kızıdır. Anneannesi Dr. Ferda Gök Türkiye’nin ilk özel laboratuarlarından Teşvikiye Laboratuarı’nın kurucusu ve annesinin babası da tıp uzmanı Prof.Dr. Şemsi Gök’tür.

Marka mimarı, yazar, tasarımcı, prodüktör, senarist Selin Atasoy, Özel İstanbul Alman Lisesi’nden mezundur. Liseyi bitirdikten sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri’ne ve Fransa’ya ekonomi, uluslararası iş idaresi ve sinema dallarında eğitim almak için gitmiştir.

Selin Atasoy 1996 yılında CNN’in Atlanta merkezindeki uluslararası haber bölümünde editör olarak çalışmış ve yine 1996 yılında Fransa’nın başkenti Paris’te uluslararası ilişkiler ve diplomasi doktorasına başlamıştır.

1997 yılında FCA!BMZ reklamcılık ağının Paris’teki merkezinde reklamcılık hayatına ilk adımını atmıştır.  Şimdi Publicis grubuna ait olan FCA!BMZ  reklamcılık şirketinde metin yazarlığı yapmıştır. Selin Atasoy daha sonra doktorasını dondurarak İstanbul’daki BirikimFCA! reklamcılık ekibine katılmış ve ilerleyen yıllarda bu şirkette uluslararası koordinatör ve stratejik planlama direktörlüğü görevlerini de üstlenmiştir. Selin Atasoy 2000 yılında ise yönetim kurulu üyeleri arasına katılmıştır. Selin Atasoy burada birçok ulusal ve uluslararası reklam verenin Türkiye ve yurtdışındaki çalışmalarında yer almıştır.

Selin Atasoy, Dubai, Moskova, Şikago, Hong Kong, Frankfurt, Paris gibi dört bir kıtadaki iletişim projeleri için ekipler kurmuştur. Kurmuş olduğu bu ekipleri başarılı bir şekilde yönetmiştir.

Selin Atasoy, fotoğraf sanatçısı Tamer Hartevioğlu ile birlikte geliştirdikleri panoramik fotoğraf projelerinde küratörlük ve sanat yönetmenliği görevlerini yapmıştır. Selin Atasoy, Panoramik Bir Rüya isimli serinin ilk iki sergisi Paris ve Venedik şehirlerini işlemektedir. Fotoğraflar 2006 yılından beri İstanbul, İzmir, Ankara ve Gaziantep’de sergilenmiştir. Selin Atasoy ve Tamer Hartevioğlu İstanbul Devlet Opera ve Balesi ve İstanbul Filarmoni Derneği ile birlikte İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti organizasyonu çerçevesinde hazırladıklar yapmıştır. Yapmış oldukları bu hazırlıkları İstanbul Sahnesinde Müzik fotoğraf sergisi ilk defa Aralık 2010’da İstanbul Fotoğraf Merkezi’nin içindeki Leica Gallery’de sanatseverlerle buluşturmuşlardır.selin atasoy

Selin Atasoy, profesyonel kariyerine 2008 yılında kurduğu Kita Tanıtım, Tasarım ve Danışmanlık ve 2012 yılında kurulan GO içerik Ajansı’nda devam etmektedir. Kita’daki ekibi ile birlikte Türkiye’nin ilk resmi marka kent projesi olan İzmir’in dünya stratejisini hazırlamıştır.

Selin Atasoy, fotoğrafçı Tamer Hartevioğlu ile evlendi. Fakat ikili boşandı.

Selin Atasoy DNArtist Projesi
Selin, uluslararası deneyime sahip biyokimyacılar, moleküler genetikçiler, tasarımcılar ve fotoğrafçılardan oluşan bir ekibin iki yıl süren çalışmalarının sonuncunda doğmuş olan DNArtist Projesi’nin de yaratıcısıdır. DNArtist Projesi kapsamında kişinin kendi DNA’sından eşi olmayan portreler yaratılmaktadır.

Senarist Selin Atasoy Kanıt Dizisi
Kanıt dizisinin senaristi olan Selin Atasoy, ayrıca Kanal D ekranlarından yayınlanmış olan Kanıt dizisi için de özgün hikâyelerini yazmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.